Section50
Section00
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
06.08.2013

Gramy: Potwierdzone Info - Nowy Rok feat. DJ Kebs, DJ Falcon1

Oczywistość: rok 2013 obfituje w intrygujące kooperacje polskich raperów. Stary wyjadacz nagrywa z młodym wilkiem - ten schemat zapoczątkowany został przy okazji płyty "HAOS" Ostrego i Hadesa.

Już niedługo przekonamy się o tym, czy taka wymiana pokoleniowa zaowocuje dobrą współpracą w innych przypadkach: w tym roku przewidziana jest także premiera wspólnej płyty Onara i Miuosha, a już w październiku światło dzienne ujrzy album "Przypadek? #Niesondze" projektu Potwierdzone Info w skład którego wchodzą Tede, Diox oraz odpowiedzialny za oprawę muzyczną Sir Michu. Pozostaje pytanie komu tego typu porozumienie pokoleń przyniesie więcej korzyści.
Jak sugeruje tytuł albumu, współpraca Tedego i Dioxa nie jest dziełem przypadku - muzyczne drogi tych dwóch warszawskich raperów krzyżowały się już wcześniej zarówno przy okazji nagrań HiFi Bandy jak i utworów Tedego. Nie oznacza to jednak, że decyzja o nagraniu wspólnego materiału nie zaskoczyła/ nie zszokowała fanów obydwu wykonawców.
Pierwszy singel zapowiadający "PRZYPADEK?..." (płyta ukaże się nakładem Prosto) to typowy koncertowy banger pełen energii.

Zaraz po tym, jak Potwierdzone Info rozpoczęło swoje istnienie projekt ruszył w trasę nazwaną wymownie Kuror2r - przez tydzień raperzy dawali darmowe koncerty m.in. w Mielnie, Ustce, Władysławowie, Dębkach, Krynicy Morskiej, Łebie i Kołobrzegu, a trasa zakończy się w Giżycku.

Widać, że chłopaki cenią sobie sprawne działanie, jednak na premierę"Przypadek? #Niesondze" trzeba będzie poczekać aż do 14 października.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.