Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Gramy: Potwierdzone Info - Nowy Rok feat. DJ Kebs, DJ Falcon1

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 20:54
Oczywistość: rok 2013 obfituje w intrygujące kooperacje polskich raperów. Stary wyjadacz nagrywa z młodym wilkiem - ten schemat zapoczątkowany został przy okazji płyty "HAOS" Ostrego i Hadesa.

Już niedługo przekonamy się o tym, czy taka wymiana pokoleniowa zaowocuje dobrą współpracą w innych przypadkach: w tym roku przewidziana jest także premiera wspólnej płyty Onara i Miuosha, a już w październiku światło dzienne ujrzy album "Przypadek? #Niesondze" projektu Potwierdzone Info w skład którego wchodzą Tede, Diox oraz odpowiedzialny za oprawę muzyczną Sir Michu. Pozostaje pytanie komu tego typu porozumienie pokoleń przyniesie więcej korzyści.
Jak sugeruje tytuł albumu, współpraca Tedego i Dioxa nie jest dziełem przypadku - muzyczne drogi tych dwóch warszawskich raperów krzyżowały się już wcześniej zarówno przy okazji nagrań HiFi Bandy jak i utworów Tedego. Nie oznacza to jednak, że decyzja o nagraniu wspólnego materiału nie zaskoczyła/ nie zszokowała fanów obydwu wykonawców.
Pierwszy singel zapowiadający "PRZYPADEK?..." (płyta ukaże się nakładem Prosto) to typowy koncertowy banger pełen energii.

Zaraz po tym, jak Potwierdzone Info rozpoczęło swoje istnienie projekt ruszył w trasę nazwaną wymownie Kuror2r - przez tydzień raperzy dawali darmowe koncerty m.in. w Mielnie, Ustce, Władysławowie, Dębkach, Krynicy Morskiej, Łebie i Kołobrzegu, a trasa zakończy się w Giżycku.

Widać, że chłopaki cenią sobie sprawne działanie, jednak na premierę"Przypadek? #Niesondze" trzeba będzie poczekać aż do 14 października.