Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Gramy: Night Marks Electric Trio ft. Raashan Ahmad - Glorious Tune

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 12:24
Czas skończyć z leczeniem kompleksów i zaprzestać pisania o muzyce z Polski, że ta prezentuje ten mistyczny, podobno nieosiągalny dla wielu muzyków z naszego kraju "światowy poziom".

Oficyna U Know Me Records już dawno przyzwyczaiła nas do wysokiej jakości wydawnictw. Po ciepło przyjętych tegorocznych wydawnictwach od Kixnare'a, En2aka, Teielte czy Twardowskiego przyszedł czas na mocne wejście Night Marks Electric Trio w struktury UKM. "Glorious Tune" zostało nagrane przy udziale Raashana Ahmada (wcześniej nagrywał już z Lower Entrance i duetem DJ Czarny & Tas). Zostaliśmy poczęstowani ulotnymi jazzowymi melodiami podszytymi elektroniką i bujającym głową bitem. W języku angielskim tego typu numery określa się jednym słowem: "dope". Nic więcej dodawać nie trzeba.

Od jakiegoś czasu w sieci znajdowało się wideo pokazujace małe "making of". Warto spojrzeć jak wyglądała praca przy "Glorious Tune" od przysłowiowej kuchni.

W skład Night Marks Electric Trio wchodzą: Piotr Skorupski aka Spisek Jednego, Marek Pędziwiatr oraz Adam Kabaciński. Ich muzyka to mieszanka nowoczesnych hip hopowych bitów, analogowych, syntezatorowych brzmień pełnych duszy oraz mocnych basów i wykręconych kosmicznych sampli. W roku 2012 stworzony przez nich remiks utworu Roberta Glaspera "Move Love" zajął wysokie, piąte miejsce (na 325 zgłoszeń) w konkursie organizowanym przez kultową jazzową wytwórnię Blue Note.
"Glorious Tune" jest zapowiedzią pełnowymiarowego albumu Night Marks Electric Trio w U Know Me Records. Po tak pięknej zapowiedzi przed nami próba: jak bardzo cierpliwi będziemy w oczekiwaniu na kolejną porcję dźwięków od "nocnych marków"?