Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Gramy: nowości z Asfalt Records

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 13:30
Można byłoby zacząć od truizmu w stylu "Asfaltowa ofensywa na rynek", gdyby nie to, że należąca do Tytusa wytwórnia i jej artyści nie zamierzają zwolnić narzuconego jakiś czas temu tempa dostarczając nam nowe dźwięki i ilustrujące je klipy

. Na pierwszy ogień idzie ósmy (!!) singel wyciągnięty prosto z "HAOSu", wspólnej, zaskakującej kolaboracji Ostrego i Hadesa, o której zapewne słyszeliście i przeczytaliście już wszystko. "Powstrzymać Cię" to wg. oficjalnych doniesień ostatni singel promujący ten krążek i moim skromnym zdaniem ten kawałek jest najlepszym, co powstało w ramach tego łódzko-warszawskiego projektu. Klip wizualnie wspierany jest przez warszawskiego designera Swanskiego, który w tle tworzy małe arcydzieło.

Drugim numerem z Asfaltu który ostatnio grywamy jest "Elita" od zaskakującego debiutanta Sariusa. Zaskakujący jest z dwóch powodów: po pierwsze primo, jakiś "no name" po prostu daje radę, po drugie primo: z reguły każdy debiutant w ramach Asfalt Records jest zjawiskowy, chociażby dlatego, że w ciągu ostatnich 11 lat było ich tylko dwóch (Medium i Sarius właśnie). Wziął się więc znikąd (ok, z Częstochowy) taki gość, który artykułuje jak wypadkowa wczesnego Fisza z późniejszym Janem Wygą i słychać, że ma coś do powiedzenia. Za bit do "Elity" odpowiada Eprom, który ostatnimi czasy stał się orędownikiem powrotu brzmienia złotej ery rapu, o czym świadczyć mogą jego współpraca z Fiszem i Emade ("Zwierze bez nogi"), muzyka na krążku Modulators czy indywidualny projekt Sztigar Bonko. Nie inaczej będzie też na nadchodzącym albumie Sariusa. Piękne analogowe brzmienie, charakterystyczne dla 90's barwy i sekcja rytmiczna są motorami napędowymi "Elity". Nie zapomnijmy też o interesującym klipie ;)

Płyta Sarius/Eprom na pewno nie przejdzie niezauważona, a żeby jeszcze bardziej poczuć klimat tego, co nastąpi, warto sprawdzić to skromne "making of", gdzie usłyszeć możemy fragmenty numerów, które prawdopodobnie znajdą się na albumie.