Section50
Section00
Noel Gallagher
Noel Gallagher, foto: padshewscky / foter.com
30.08.2019

Noel Gallagher chce stworzyć petycję... rozwiązującą Foo Fighters

Zaskakująca odpowiedź Anglika na słowa Dave'a Grohla i Taylora Hawkinsa.

Noel Gallagher zdecydował się na nietypową odpowiedź zaadresowaną do muzyków Foo Fighters, którzy podczas występu na Reading Festival wyszli z inicjatywą wskrzeszenia Oasis. Frontman Dave Grohl i perkusista Taylor Hawkins wpadli na pomysł stworzenia petycji, która miałaby doprowadzić do ponownego połączenia sił przez braci Gallagher.

- Postarajmy się! Niech wszyscy podpiszą petycję, dobra? Ilu z Was chce ponownie zobaczyć na scenie Oasis? - pytali ze sceny muzycy Foo Fighters.

Na te słowa dość szybko zareagował Noel Gallagher, który podczas swojego występu w San Diego stwierdził, że chciałby zebrać podpisy wspierające inicjatywę rozwiązania zespołu Grohla.

Wczoraj (29.08) fani Oasis obchodzili 25-lecie debiutu zespołu. W 1994 na rynek trafił przełomowy krążek "Definitely Maybe", który na dobre wprowadził grupę na top.

Przedwczoraj natomiast do sieci trafił nowy utwór drugiego z braci Gallagher. "One Of Us" jest bardzo bezpośrednim nawiązaniem do burzliwych relacji braci i rozpadu kultowego zespołu.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.