Section50
Section00
Metallica
Metallica, foto: Anton Corbijn/Universal Music/mat. prasowe
28.01.2021

Metallica, Kanye West i Jay-Z w jednym numerze?

Zgadza się, Internet już to dla Was przygotował.

Ikony współczesnego rapu na podkładzie legend thrash metalu? Czemu nie. Tak pomyślał William Maranci i teraz możemy podziwiać tego efekty. Na youtube'owym kanale Maranciego wylądował właśnie mash-up Metalliki i duetu Jay-Z & Kanye West.

"Lightning in Paris" to połączenia klasycznego "Ride The Lightning" Metalliki z 1984 roku z "N***as in Paris" Kanye Westa i Jaya-Z z ich wspólnego albumu "Watch The Throne". Wokale raperów zostały połączone z mocnym brzmieniem Hetfielda i spółki. Jaki jest tego efekt? Oceńcie sami:

Metallica - Lightning in Paris (feat. Kanye West and Jay-Z) / YouTube: William Maranci

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.