Section50
Section00
Dua Lipa
Dua Lipa, foto: Hugo Comte/mat. prasowe/Warner
01.04.2021

Znamy nominowanych do BRIT Awards

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w maju.

Poznaliśmy artystów nominowanych do najważniejszych nagród muzycznych w Wielkiej Brytanii - BRIT Awards. British Phonographic Industry przedstawiło właśnie listę twórców wyróżnionych w 10 kategoriach.

Największe szanse na zgarnięcie nagród mają Dua Lipa, Arlo Parks, Celeste i Joel Corry - ci artyści zostali nominowani w 3 kategoriach. Na liście nie zabrakło również muzyków spoza Wielkiej Brytanii. Mowa tu m.in. o BTS, Arianie Grande, Taylor Swift, The Weekndzie, Tame Impala, Foo Fighters czy Run The Jewels.

Tegoroczna gala odbędzie się 11 maja na O2 Arena w Londynie. Trzymiesięczne opóźnienie względem "tradycyjnego" terminu w lutym spowodowane było ciężką sytuacją pandemiczną, jaką przechodzili wówczas Brytyjczycy.

Lista nominowanych do BRIT Awards 2021:

Album roku:
Arlo Parks - Collapsed in Sunbeams
Celeste - Not Your Muse
Dua Lipa - Future Nostalgia
J Hus - Big Conspiracy
Jessie Ware - What's Your Pleasure?

Artysta roku:
AJ Tracey
Headie One
J Hus
Joel Corry
Yungblud

Artystka roku:
Arlo Parks
Celeste
Dua Lipa
Jessie Ware
Lianne La Havas

Zespół roku:
Bicep
Biffy Clyro
Little Mix
The 1975
Young T & Bugsey

Artysta przełomowy:
Arlo Parks
Bicep
Celeste
Joel Corry
Young T & Bugsey

Singiel roku:
220 Kid & GRACEY - Don't Need Love
Aitch & AJ Tracey feat. Tay Keith - Rain
Dua Lipa - Physical
Harry Styles - Watermelon Sugar
Headie One feat. AJ Tracey and Stormzy - Ain't It Different
Joel Corry feat. MNEK - Head & Heart
Nathan Dawe feat. KSI - Lighter
Regard & RAYE - Secrets
S1MBA feat. DTG - Rover
Young T & Bugsey feat. Headie One - Don't Rush

Zagraniczny artysta roku:
Bruce Springsteen
Burna Boy
Childish Gambino
Tame Impala
The Weeknd

Zagraniczna artystka roku:
Ariana Grande
Billie Eilish
Cardi B
Miley Cyrus
Taylor Swift

Zagraniczny zespół roku:
BTS
Fontaines D.C.
Foo Fighters
HAIM
Run The Jewels

Wschodząca gwiazda:
Griff
Pa Salieu
Rina Sawayama

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.