Section50
Section00
Bruce Dickinson, wokalista Iron Maiden
Bruce Dickinson, wokalista Iron Maiden, foto: Torsten Gadegast/Zuma Press/Forum
20.08.2021

Kolejna zapowiedź nowej płyty Iron Maiden

Posłuchajcie "Stratego".

Iron Maiden opublikował właśnie drugi singiel z nadchodzącej płyty "Senjutsu". Utwór "Stratego" trafia do sieci niemal dokładnie 2 tygodnie przez premierą kolejnego wydawnictwa brytyjskiej formacji.

"Stratego" jest wszystkim tym, czego oczekują fani legend Wschodniego Londynu - słynny głos Bruce'a Dickinsona rozbrzmiewa wśród mocnych gitarowych riffów. Całość tonacją nieco różni się od pierwszego singla, "The Writing on the Wall".

Iron Maiden - Stratego / YouTube: Iron Maiden

Najnowszy utwór Iron Maiden, to jedna z dwóch kompozycji z "Senjutsu", które zostały napisane przez gitarzystę Janicka Gersa i basistę Steve'a Harrisa. Piosenka została nagrana jeszcze w 2019 roku w paryskim studiu Gullaume Tell, a jej produkcją zajął się Kevin "Caveman" Shirley.

Premiera najnowszego albumu Iron Maiden zaplanowana jest na 3 września. Na płycie znajdziemy 10 premierowych kompozycji.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.