Section50
Section00
Aerosmith
Aerosmith, foto: Ross Halfin/Universal Music Polska/mat. prasowe
01.02.2022

Aerosmith jednak nie zagra w Polsce w 2022 roku

Zespół odwołuje część tegorocznej trasy koncertowej.

Smutna wiadomość dla wszystkich miłośników klasycznego hard rocka: Aerosmith odwołuje europejską trasę koncertową, a więc i zaplanowany na 13 lipca koncert w krakowskiej Tauron Arenie.

- Z ogromnym żalem musimy ogłosić, że nasza europejska trasa koncertowa zaplanowana na czerwiec i lipiec tego roku została odwołana. Na bieżąco monitorowaliśmy sytuację związaną z pandemią COVID-19 i biorąc pod uwagę poważne wątpliwości związane z rozwiązaniami logistycznymi, restrykcje obowiązujące w Europie oraz inne problemy, stało się jasne, że niemożliwe jest, by nasze europejskie koncerty doszły do skutku. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów jest dla nas najważniejsze. Jeszcze powrócimy, by wspólnie dać czadu z Wami wszystkimi i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli ogłosić kilka ekscytujących wiadomości - czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu.

Trasa koncertowa była pierwotnie zaplanowana na rok 2020. Rozprzestrzeniająca się pandemia zweryfikowała te plany, skutkiem czego było przesunięcie tournée na lato 2021, a następnie na 2022. Obecnie nie jest jasne, czy Aerosmith pracuje nad kolejnym "podejściem" do europejskiej publiczności.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.