Section50
Section00
Członkowie obsady serialu Atlanta (od lewej: Brian Tyree Henry, Zazie Beetz, Donald Glover i LaKeith Stanfield)
Członkowie obsady serialu "Atlanta" (od lewej: Brian Tyree Henry, Zazie Beetz, Donald Glover i LaKeith Stanfield), foto: DFree/Shutterstock
03.08.2022

Zwiastun i data premiery nowego sezonu "Atlanty"

Finałowa seria zbliża się wielkimi krokami.

FX Networks oficjalnie ogłosiło datę premiery nadchodzącego czwartego i zarazem ostatniego sezonu niezwykle popularnego serialu "Atlanta". Stworzona przez Donalda Glovera seria zagości na ekranach telewizorów już 15 września (w Stanach Zjednoczonych). Na początek otrzymamy dwa odcinki. Kolejnych osiem pojawiać się będzie w tygodniowych odstępach.

Wraz z podaniem daty premiery stacja podzieliła się oficjalnym zwiastunem 4. sezonu. Zobaczyć w nim możemy wszystkich głównych bohaterów serialu. Nie ma w nim jednak jasnych nawiązań do kilku enigmatycznych wydarzeń z sezonu trzeciego, który realizowany był jednocześnie.

Atlanta | Season 4 Official Trailer | FX / YouTube: FX Networks

Finałowy sezon "Atlanty" ukaże się zaledwie pół roku po premierze trzeciej serii. Na tę, z kolei, widzowie musieli czekać aż cztery lata. Donald Glover pierwotnie zakładał, że druga odsłona show będzie ostatnią.

- Koniec jest naturalny. Czasem warunki są odpowiednie, by coś kontynuować, a czasem nie. Zdarza się, że pewne kwestie zaczynają stawać się dziwne - nie można chcieć za dużo. Ta historia zawsze miała być tym, czym była. Tą historią byliśmy my - opowiadał w zawoalowany sposób Glover podczas konferencji w lutym tego roku.

W Polsce serial "Atlanta" można obejrzeć na platformie Disney+. Data polskiej premiery 4. sezonu nie jest jeszcze znana.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.