Section50
Section00
Fiona Apple
Fiona Apple, foto: MPH Photos/Shutterstock
12.10.2022

Fiona Apple nagrała utwór do finałowego odcinka "Władcy Pierścieni"

Pierwszy sezon epickiej produkcji doczekał się odpowiedniej oprawy.

Fiona Apple i Amazon Music podzielili się właśnie nowym nagraniem zatytułowanym "Where the Shadows Lie". Utwór, którego kompozytorem jest Bear McCreary, trafił na oficjalną ścieżkę dźwiękową megaprodukcji "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" i swoją serialową premierę mieć będzie w najbliższy piątek, 14 października. To właśnie wtedy pierwszy sezon serii dobiegnie końca.

Bear McCreary feat. Fiona Apple - Where the Shadows Lie / Amazon Music

"Where the Shadows Lie" jest muzyczną adaptacją wiersza, który pojawił się w książkach J. R. R. Tolkiena.

Ostatnią płytą Fiony Apple jest wydana w 2020 "Fetch the Bolt Cutters", która została uznana albumem roku przez takie media jak The New York Times, Vulture, Pitchfork, The Guardian czy Metacritic. Album zdobył dwie Nagrody Grammy.

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.