Section50
Section00
Fazerdaze
Fazerdaze, foto: Flying Nun Records/mat. prasowe
23.11.2022

Nowa EP-ka i teledysk Fazerdaze

Artystka rozpoczyna zimę.

Pochodząca z Nowej Zelandii dreampopowa wokalistka Fazerdaze wydała przed tygodniem swoją drugą EP-kę w dorobku. Minialbum "Break!" ukazał się nakładem Flying Nun Records i section1, a trafiło na niego pięć utworów. Wśród nich znalazł się numer "Winter", do którego artystka we współpracy z Joey Cloughem przygotowała nastrojowy teledysk.

Fazerdaze - Winter (Official Video) / YouTube: Fazerdaze

"Break!" jest drugą EP-ką w dyskografii nowozelandzkiej artystki. W 2017 roku wokalistka wydała z kolei pełnoprawny album długogrający "Morningside", którym zdobyła spory rozgłos i sympatię fanów dreampopu i alternatywnego grania. Wszystkie wydawnictwa wokalistki, autorki tekstów i multiinstrumentalistki dostępne są w serwisach streamingowych.

Fazerdaze - Break! / Spotify: Fazerdaze

 

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.