Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

RAP Wagary - wielkie hip-hopowe powitanie wiosny

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 15:17
W marcu nowa szkoła przejmie Kraków.
Szpaku
SzpakuFoto: mat. prasowe

Wiele osób nie może już doczekać się końca panującej w Polsce zimowej aury. Ekipa MOmusic postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom zniecierpliwionych słuchaczy rapu i zapowiedziała specjalne hip-hopowe powitanie wiosny (i pożegnanie zimy!). 21 marca w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się impreza RAP Wagary, podczas której wystąpią Żabson, Szpaku, Malik Montana, Wac Toja, Smolasty, Otsochodzi i Young Multi.

- Od dłuższego czasu docierały do mnie sygnały, że w środowisku hip-hopowym istnieje silna potrzeba uruchomienia dużej imprezy odbywającej się na początku wiosny - mówi organizator RAP Wagarów i właściciel agencji MOmusic, Marcin Owczarek - Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać na nią tak silny skład artystów. Siedmiu wyjątkowych, charyzmatycznych wykonawców zaprezentuje w Tauron Arena Kraków różnorodne odcienie polskiego hip-hopu, a fani gatunku będą mogli przywitać tę wiosnę z fantastyczną energią, mocnym beatem i bezkompromisowymi tekstami. Wierzę, że ta impreza na stałe wejdzie do pejzażu wydarzeń muzycznych w Polsce - dodaje.

Artyści wydarzenia RAP Wagary:

Żabson - jeden z najbardziej rozpoznawanych artystów polskiej sceny rapowej. Debiutował w 2015 minialbumem "Nie kumam". Dziś ma na koncie 3 płyty studyjne - "To ziomal", "Internaziomal" i wydany w zeszłym roku "Ostatni ziomal", który, jak przyznaje, jest jego najbardziej osobistym albumem, podsumowującym dotychczasową karierę.

Szpaku - niezwykle wyrazisty artysta. Swój sukces zawdzięcza charyzmie i autentyczności. Dziś ma na koncie 5 studyjnych albumów, wszystkie o statucie platynowych, a najbardziej doceniona przez fanów płyta "Atypowy" pokryła się platyną aż czterokrotnie. W swojej twórczości często porusza tematy emocji, bólu i osamotnienia artysty, a historie w swoich utworach przedstawia słuchaczom w nieszablonowy, nieoczywisty sposób.

Malik Montana - raper, autor tekstów, influencer, obecnie jeden z najpopularniejszych muzyków gatunku. Wydał pięć albumów studyjnych, z czego ostatni - "Adwokat Diabła" - pokrył się czterokrotną platyną.

Wac Toja - debiutował w 2015 roku albumem "Middle Finger". Do dziś nagrał osiem albumów studyjnych, z czego ostatni "Cały lokal skacze" uzyskał status złotej płyty.

Smolasty - cieszący się ogromną popularnością artysta, tworzący muzykę z pogranicza rapu, popu i R&B. Jego utwory były odtwarzane na Youtube łącznie ponad 600 milionów razy, a na serwisie streamingowym Spotify ponad 830 milionówrazy. Wydał łącznie 4 albumy studyjne i był dwukrotnie nominowany do Fryderyków.

Otsochodzi - jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez branżowych fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego kawałków na YouTube oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugi oficjalny album "Nowy kolor". Otso jest też członkiem supergrupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i OKIM.

Young Multi - młody i niezwykle interesujący artysta poruszający się w stylistyce trapu. Jego twórczość jest zainspirowana mocnym brzmieniem zza oceanu. Wydał 4 płyty, z których dwie pokryły się platyną.

Imprezę poprowadzi Mati Fuczyło.