Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Nowy klip na kilka dni przed premierą albumu Joy Crookes

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2025 20:11
Lada chwila artystka zaprezentuje swoją drugą płytę.
Joy Crookes
Joy CrookesFoto: Insanity Records/mat. prasowe

Już tylko kilka dni dzieli słuchaczy od premiery drugiego studyjnego albumu pochodzącej z południa Londynu Joy Crookes. 19 września ukaże się krążek "Juniper", będący następcą nominowanego do BRIT Awards i Mercury Prize debiutu pt. "Skin".

Nową płytę promowało do tej pory aż sześć singli: "Pass the Salt" (do którego dograł się Vince Staples), "Mathematics" (z gościnnym udziałem Kano), "I Know You'd Kill", "Carmen", "Perfect Crime" (który usłyszycie w naszej stałej rotacji), a także "Somebody To You". To właśnie ta ostatnia propozycja otrzymała teraz dedykowany wideoklip. Jego reżyserią zajęła się przyjaciółka wokalistki - Ché Scott-Heron Newton, czyli córka legendarnego Gila Scott-Herona.

Joy Crookes - Somebody To You (Official Video) / YouTube: Joy Crookes

Joy Crookes opisuje album "Juniper" jako o wiele bardziej zniuansowany projekt od debiutanckiego "Skin". Artystka chciała dotknąć na nim takich tematów jak zdrowie psychiczne, postrzeganie cielesności, lęk, hipokryzja branży muzycznej czy uczucie bycia zakochanym.

- Na "Juniper" każda sytuacja jest o wiele bardziej instynktowna i to ja jestem w centrum tego wszystkiego - zapowiada Brytyjka.