Section50
Section00
fot. Polskie Radio
fot. Polskie Radio
07.05.2015

Żywy Gig #1 : Dawid Podsiadło i Flirtini

Wczoraj w specjalnym wydaniu audycji Dawida Podsiadły premierę miał utwór „Diagram”, który jest efektem jego współpracy z duetem Flirtini.

„Diagram” to pierwsza odsłona nowego czwórkowego projektu Żywy Gig, który ma za zadanie łączyć utalentowanych polskich artystów reprezentujących często diametralnie różne spojrzenia na tworzenie muzyki. Na świecie istnieje zbyt wiele dowodów na to, że tego typu konfrontacje muzycznych światów często prowadzą do stworzenia czegoś intrygującego.
We wspólnym utworze Dawida, Menta i Jedynaka nie brakuje charakterystycznej dla autora „Podsiadówki” melancholii i ciepła, natomiast chłopaki z Flirtini opakowali to wszystko w wysublimowane, elektroniczne brzmienia. Jest to pierwszy oficjalny utwór Dawida w klimacie stricte elektronicznym, a efekt jest więcej niż dobry. Czekajcie na kolejne informacje dotyczące Żywego Gigu :)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.