Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Kstyk: Uchem na podziemie #70

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 16:24
Mały jubileusz cyklu! Enjoy!

DAWIDER - LATAWIEC (urodzinowy track) (Prod. JanolSiema)

Streamer, caster, host, karciarz, no i raper. W przypadku osób przechodzących z branży gier do branży muzycznej zazwyczaj nie wychodziło to dobrze na samym początku, ale Dawider a.k.a. Azonh  przekonał mnie do swojej twórczości po debiucie. Z kolei "LATAWIEC" to track z okazji bycia w tym rapowym światku już rok i jest to sztuka, która została wyprodukowana i zmiksowana na top poziomie. Sam Dawider rzuca intrygujące linijki oraz te, dla których chce się puścić ten kawałek po raz kolejny, czyli te uniwersalne. Po roku od wydania albumu "PROJEKT EPka" słychać duży progres we flow. To już nie jest lektorski rap. Propsy!

DAWIDER - LATAWIEC (urodzinowy track) (Prod. JanolSiema) / YouTube: Dawider

 

DR Czerwo - Ballon d'Or

DR Czerwo liczy, że kiedyś w końcu osiągnie to, co sobie założył - tak jak Robert Lewandowski. Prosty rap, klimat kojarzący mi się z francuskim podwórkiem. Kawałek skupia się wokół refrenu, ale zwroteczki też mają swoje do zaoferowania. Według mnie jednak ten kawałek byłby ciut lepszy, gdyby skrócić go do 2:30. Fajnie, że słychać ziomali lecących refren, który przebija się z klipu, ale... Po co? Mógłby być znacznie lepszy bangerek. I tak jest to kawalina na wysokim poziomie, która mogłaby lecieć w każdym klubie w kraju. Świetna gościnka na kanale CEJOT JOT-a.

DR Czerwo - Ballon d'Or / YouTube: CEJOT JOT

 

KUSZI - KREW NA ŁZY

KUSZI to jeden z tych gości, którzy swego czasu klepali spore wyświetlenia w sieci, ale nie udało się przekuć tego w solidną pozycję w podziemiu. Wtedy jego muzyka była co najwyżej poprawna, ale singiel "KREW NA ŁZY" to majstersztyk. Wystarczy odsłuchać pierwsze 30 sekund, aby mieć pewność, że ten gość TO potrafi. Niech tylko dostanie od kogoś możliwości. Często na łamach tego cyklu pokazuję tracki, które są dla nisz, których nikt inny by nie zareklamował, ale w tym przypadku jest to muzyka, która podobałaby się milionom, gdyby tylko miała możliwości, aby do nich dotrzeć.

KUSZI - KREW NA ŁZY / YouTube: Oh Kuszi

 

BePM - Taniec

BePM ku pochwale wad. Opowiada czym dla niego jest miłość - tańcem przeciwności. Tak samo, jak w poprzednim kawałku omawianym na łamach tego cyklu, młody twórca wybiera niedoskonałość. Perfekcyjność jest dla samotnych, a tego BePM zdecydowanie nie chce. Wybiera prawdziwą muzykę, prawdziwe życie, prawdziwą miłość. Ta nie jest idealna, ale dzięki swoim skazom paradoksalnie właśnie taką jest. Miłość nie ma być z obrazka, ani z okładki taniego pisma. Taniec dla wytrzymałych i pewnych swych uczuć. Wokalnie raper pokazuje wiele, ale każdy ton jest bardzo potrzebny. Zdecydowanie jedno z moich odkryć tamtego roku.

BePM – Taniec / YouTube: BPM Studio

 

 

Kstyk

Zobacz więcej na temat: Kstyk rap hip-hop hip hop