15Cz
16Pt
17So
18Nd
19Pn
20Wt
21Śr
22Cz
23Pt
24So
25Nd
26Pn
27Wt
28Śr
1Cz
2Pt
3So
4Nd
5Pn
6Wt

Repertuar

Słuchowisko w Dwójce: Psie głowy Marka Nowakowskiego

Słuchowisko w Dwójce: "Psie głowy" Marka Nowakowskiego

Marek Nowakowski tym razem wybiera się na polską prowincję. Jednak nadal w kręgu jego zainteresowań są ludzie wykluczeni i osamotnieni w swojej biedzie i nieszczęściu. Słuchowisko "Psie głowy" w adaptacji i reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego radiowa Dwójka przypomni w sobotę o godz. 20.30. Powt. z 2009 roku.

Sobota Kacpra. Słuchowisko Jana Misiuka

"Sobota Kacpra". Słuchowisko Jana Misiuka

W sobotę, 24 lutego o godz. 21.10, w Teatrze Polskiego Radia premiera oryginalnego słuchowiska Jana Misiuka pt. "Sobota Kacpra" w reżyserii Jana Warenyci. W roli głównej Kamil Kula.

Matysiakowie

Matysiakowie

Zapraszamy Państwa na spotkanie z radiową rodziną Matysiaków.

Poezja w radiu: wiersze skamandrytów

Poezja w radiu: wiersze skamandrytów

W najbliższą niedzielę, 25 lutego o godz. 21.10, w radiowym Teatrze Poezji słuchowisko zrealizowane na podstawie wierszy Skamadrytrów: Juliana Tuwima, Kazimierza Wierzyńskiego, Jana Lechonia, Antoniego Słonimskiego i Jarosława Iwaszkiewicza. Koncepcja, wybór wierszy i reżyseria Janusza Kukuły. Muzyka Piotra Salabera. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

Tangibile: RadiOpera. Słuchowisko Lidii Amejko

"Tangibile: RadiOpera". Słuchowisko Lidii Amejko

- To słuchowisko, w którym jedną z bohaterek jest ..bela gabardyny, czyli mało znanego rodzaju tkaniny. W spektaklu rządzą też słowa takie jak satyna, altembas i drelich – zdradziła Katarzyna Hagmajer-Kwiatek, opowiadając o najnowszej produkcji Dwójki, która będzie miała premierę w sobotę 17 lutego.

Jarosław Jakubowski: Witaj, Barabaszu

Jarosław Jakubowski: Witaj, Barabaszu!

Barabasz - słynny dziennikarz, jego żona Magda, autorka bajek, i Jacek, dawny opozycjonista, przyjaciel Barbasza, który zjawia się niespodziewanie - to troje bohaterów, których losy poznamy w premierowym słuchowisku Jarosława Jakubowskiego pt. "Witaj, Barabaszu!". Zapraszamy do radiowej Jedynki już w niedzielę, 18 lutego, tuż po 21.00. Zapraszamy! 

Dominika Kluźniak jako Elektra. Radiowa premiera słuchowiska Mariusza Malca. Zapraszamy

Dominika Kluźniak jako Elektra. Radiowa premiera słuchowiska Mariusza Malca. Zapraszamy!

Mariusz Malec, reżyser filmowy, telewizyjny i radiowy, pod koniec 2017 roku postanowił zmierzyć się z kolejną tragedią Sofoklesa w tłumaczeniu Antoniego Libery. Po "Królu Edypie" i "Filoktecie" przyszedł czas na realizację "Elektry". Do udziału w produkcji zaprosił znakomitych aktorów. Ich głosy usłyszymy już w sobotę 17 lutego krótko po godz. 21.oo. Zapraszamy do radiowej Jedynki.

Próba Pierrea de Marivaux. Słuchowisko

"Próba" Pierre’a de Marivaux. Słuchowisko

W sobotnim "Wieczorze ze słuchowiskiem" radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia przypomną zrealizowaną w 2013 roku adaptację sztuki "Próba" Pierre’a de Marivaux - w przekładzie Jerzego Radziwiłowicza. Adaptacja i reżyseria Edwarda Wojtaszka.

Krotochwila akademicka i nie tylko. Premiera

Krotochwila akademicka i nie tylko. Premiera

W sobotni wieczór zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę słuchowiska Romana Zawadzkiego pt. "Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko" w reżyserii Wojciecha Markiewicza. 10 lutego tuż po godz. 21.oo. Premiera w Teatrze Polskiego Radia. W jednej z ról Ewa Wiśniewska.

Koncert piosenek Łucji Prus. Zapraszamy

Koncert piosenek Łucji Prus. Zapraszamy!

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na drugi w tym roku koncert. W niedzielę 11 lutego o godz. 21.oo w Studiu Muzycznym PR im. W. Szpilmana w Warszawie wystąpią młode wokalistki, które zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z repertuaru Łucji Prus. Transmisja koncertu "Nic dwa razy się nie zdarza" na antenie radiowej Jedynki.