Wydarzenia i aktualności

Samotnik w teatrze z kreacją Jerzego Treli

"Samotnik w teatrze" z kreacją Jerzego Treli

W niedzielny wieczór zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę słuchowiska zrealizowanego na podstawie pierwszej i jedynej powieści Eugene Ionesco pt. "Samotnik". W roli tytułowej usłyszymy laureata tegorocznego Wielkiego Splendora - Jerzego Trelę. Adaptacja radiowa i realizacja Wojciecha Markiewicza. Początek słuchowiska: godz. 21.1o.

Freja z Siedmiu Wysp. Premiera w Jedynce

"Freja z Siedmiu Wysp". Premiera w Jedynce

Zamknięcie Roku Conradowskiego w Teatrze Polskiego Radia. W najbliższą sobotę 16 grudnia tuż po 21.oo zapraszamy Państwa na słuchowisko będące radiową adaptacją opowiadania Josepha Conrada pt. "Freja z Siedmiu Wysp". Adaptację przygotował i całość wyreżyserował Mariusz Malec. W roli tytułowej usłyszymy Martę Kurzak.

Złudzenia, czyli raport z marzenia o Polsce

Złudzenia, czyli raport z marzenia o Polsce

Zaprszamy na słuchowisko Wojciecha Markiewicza będący radiowym dokumentem zrealizowanym na podstawie autentycznych wypowiedzi ośmiu absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiujących w 1980 roku. Niedziela, 10 grudnia, radiowa Jedynka, godz. 21.05. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

Zocha: radiowy portret Zofii Stryjeńskiej

"Zocha": radiowy portret Zofii Stryjeńskiej

Zrealizowane na podstawie biograficznej opowieści Angeliki Kuźniak "Stryjeńska. Diabli nadali" słuchowisko Magdy Smalary już w najbliższą sobotę, 9 grudnia w radiowej Jedynce o godz. 21.05. Serdecznie zapraszamy!

Radio Dzieciom: Baśń o koronie Pani Wisły

Radio Dzieciom: Baśń o koronie Pani Wisły

Rok 2017 ustanowiony został Rokiem Rzeki Wisły, królowej polskich rzek. Z tej okazji jedynkowe Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia zapraszają na słuchowisko zrealizowane przez Jacka Raginis-Królikiewicza na podstawie scenariusza Iwony Rusek "Baśń o cudownej koronie Panie Wisły oraz złej wiedźmie Patrzałce". Zapraszamy w sobotę 9 grudnia o godz. 19.30.

Splendory 2017. Oto nasi Laureaci

Splendory 2017. Oto nasi Laureaci

Już po raz 30. w Teatrze Polskiego Radia odbyła się gala wręczenia Splendorów, najważniejszych nagród przyznawanych corocznie artystom związanym z Polskim Radiem. W tym roku statuetki powędrowały do: Elżbiety Kijowskiej, Jerzego Treli, Jana Englerta, Krzysztofa Ścierańskiego oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Ostatnie urodziny Marszałka. Premiera w Jedynce

Ostatnie urodziny Marszałka. Premiera w Jedynce

Zapraszamy do Teatru Polskiego Radia na antenie radiowej Jedynki na słuchowisko Tomasza Lerskiego pt. "Czas życia taki krótki. Ostatnie urodziny Józefa Piłsudskiego". Reżyseria Janusza Kukuła. W roli Marszałka Andrzej Precigs. Niedziela 3 grudnia, godz. 21.05.

Maciej Kubera laureatem Złotego Mikrofonu

Maciej Kubera laureatem Złotego Mikrofonu

Wczoraj wieczorem w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Mikrofonów wybitnym radiowcom i osobom twórczo związnym z rozwojem i popularyzacją radia publicznego. Jednym z tegorocznych laureatów został nasz kolega z Teatru Polskiego Radia - Maciej Kubera, który na co dzień pracuje jako reżyser dźwięku, czasem także jako kompozytor lub ilustrator muzyczny. Maćkowi serdecznie gratulujemy!

Szaleństwo Almayera. Premiera w Dwójce

"Szaleństwo Almayera". Premiera w Dwójce

Z okazji przypadającej 3 grudnia rocznicy urodzin Josepha Conrada zapraszamy na premierę słuchowiska "Szaleństwo Almayera" w adaptacji Bogumiły Prządki i reżyserii Waldemara Modestowicza. Emisja w sobotę, 2 grudnia, o godz. 19.oo na antenie radiowej Dwójki.