Wydarzenia i aktualności

Ireneusz Iredyński Trzecia pierś

Ireneusz Iredyński "Trzecia pierś"

W niedzielę (15 lipca 2018 roku) radiowa Trójka zaprasza na słuchowisko Ireneusza Iredyńskiego "Trzecia pierś" w adaptacji i reżyserii Jarosława Tumidajskiego.  

Dzień, w którym umarł Prokofiew

"Dzień, w którym umarł Prokofiew"

Zapraszamy na "Wieczór ze słuchowiskiem" do radiowej Dwójki w sobotę 14 lipca o godzinie 20:00                                 

Ordonka. Słuchowisko z Grand Prix Dwóch Teatrów

"Ordonka". Słuchowisko z Grand Prix "Dwóch Teatrów"

Zapraszamy na słuchowisko, które zdobyło główną nagrodę na sopockim festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Radiowy spektakl wyreżyserowany przez Dariusza Błaszczyka opowiada o skomplikowanych losach Hanki Ordonówny. W tytułowej roli Wiktoria Gorodeckaja.                                

Startuje wakacyjna Scena Teatralna Trójki, wraca Teatrzyk Zielone Oko

Startuje wakacyjna Scena Teatralna Trójki, wraca Teatrzyk Zielone Oko

W niedzielę (8 lipca 2018 roku) radiowa Trójka zaprosi słuchaczy na pierwszą premierę w ramach wakacyjnej Sceny Teatralnej Trójki. Na początek remake Teatrzyku Zielone Oko z 1977 roku, czyli - zaprezentowany podczas zakończonego właśnie Festiwalu Dwa Teatry - "Gabinet powtórzeń" Ewy Szumańskiej w reżyserii Adama Nalepy i z gwiazdorską obsadą.

Zapraszamy na XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Dwa Teatry - Sopot 2018

Zapraszamy na XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry - Sopot 2018"

29 czerwca rozpocznie się XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - Sopot 2018”. Święto teatru radia i telewizji potrwa przez cztery letnie dni. Oprócz prezentacji słuchowisk konkursowych zapraszamy na spektakle poetyckie, słuchowiska na żywo, spotkania z aktorami oraz koncerty. Wydarzenia towarzyszące Polskiego Radia odbywać się będą w Sopocie. 

XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Dwa Teatry - Sopot 2018

XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry - Sopot 2018"

29 czerwca rozpocznie się XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" - Sopot 2018”. Święto teatru radia i telewizji potrwa przez cztery letnie dni, na festiwalu będzie można wysłuchać 27 słuchowisk Polskiego Radia oraz 11 słuchowisk dla dzieci i młodzieży oraz obejrzeć aż  25 konkursowych  spektakli Teatru Telewizji.