Wydarzenia i aktualności

Dziewczynka. Słuchowisko Marty Rebzdy

"Dziewczynka". Słuchowisko Marty Rebzdy

24 marca, w sobotę o godz. 21.05, zapraszamy do Teatru Polskiego Radia na premierę słuchowiska Marty Rebzdy pt. "Dziewczynka". Scenariusz słuchowiska powstał na podstawie książki Alony Frankel oraz rozmowy z autorką. Reżyseria radiowa Waldemara Modestowicza. W roli tytułowej Justyna Kowalska.

Konsekwencje spotkania po latach... Słuchowisko

Konsekwencje spotkania po latach... Słuchowisko

W niedzielny wieczór, tuż po 21.oo w radiowej Jedynce premiera słuchowiska Romana Dziewońskiego pt. "Jego w lewo, to moje w prawo". W komedii grają: Agnieszka Wosińska, Jarosław Gajewski oraz Grzegorz Wons. Reżyseria i opracowanie muzyczne Romana Dziewońskiego.

Fatalne jaja - parodia powieści katastroficznej

"Fatalne jaja" - parodia powieści katastroficznej

W sobotni wieczór, 17 marca o godz. 19.oo radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają Państwa na radiową adaptację parodystycznej noweli Michaiła Bułhakowa pt. "Fatalne jaja". Słuchowisko przygotowała na antenę Bogumiła Prządka, a wyreżyserował Andrzej Piszcztowski Powtórzenie z 2000 r.

Koncert piosenek Andrzeja Zauchy

Koncert piosenek Andrzeja Zauchy

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na kolejny koncert. W sobotę 17 marca o godz. 21.oo w Studiu Muzycznym PR im. W. Szpilmana w Warszawie wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, które wykonają piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy. Transmisja koncertu "Byłeś serca biciem" na antenie radiowej Jedynki.

Dlaczego mi to robisz? Słuchowisko Anny Mentlewicz

"Dlaczego mi to robisz?" Słuchowisko Anny Mentlewicz

18 marca, w niedzielę o godz. 21.05, w radiowej Jedynce premiera słuchowiska Anny Mentlewicz pt. "Dlaczego mi to robisz". Słuchowisko wyreżyserował Janusz Kukuła, w roli głównej usłyszymy Andrzeja Ferenca. Premiera w Teatrze PR.

Bilet w jedną stronę.Dworzec Gdański. Słuchowisko

Bilet w jedną stronę."Dworzec Gdański". Słuchowisko

Zapraszamy na słuchowisko zrealizowane na podstawie książki Teresy Torańskiej pt. "Dworzec Gdański". Adaptacja radiowa i reżyseria Andrzeja Piszczatowskiego. Sobota, 10 marca o godz. 19.oo radiowa Dwójka. Powtórzenie z 2008 r.

Błyski. Spotkanie z poezją Julii Hartwig

"Błyski". Spotkanie z poezją Julii Hartwig

Zapraszamy Państwa na wieczór poetycki z Julią Hartwig, tłumaczką, eseistką, poetką zmarłą w ubiegłym roku. Wybrane wiersze czytać będą: Maja Komorowska, Danuta Stenka, Katarzyna Herman i Julia Kijowska. Pomysł, scenariusz i reżyseria Katarzyny Michałkiewicz. Zapraszamy do radiowej Jedynki niedzielę 11 marca ok. godz. 21.o5. Premiera w Teatrze PR.

Ostatnia płyta. Premiera słuchowiska Tomasza Lerskiego

"Ostatnia płyta". Premiera słuchowiska Tomasza Lerskiego

10 marca, w sobotę o godz. 21.05, w radiowej Jedynce premiera słuchowiska Tomasza Lerskiego pt. "Ostatnia płyta". Akcja słuchowiska dzieje w fabryce płyt w Warszawie w sierpniu 1939 roku.To już ostatnie dni przed wybuchem wielkiej wojny... Słuchowisko wyreżyserowała Dobrosława Bałazy. Serdecznie zapraszamy!

Warszawianka Stanisława Wyspiańskiego. Premiera

"Warszawianka" Stanisława Wyspiańskiego. Premiera

1 marca o godz. 18.oo, w urodziny Dwójki, zapraszamy do wysłuchania radiowej adaptacji dramatu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. W rolach głównych Adam Ferency i Przemysław Bluszcz.

Marcin Troński: Obyś żył w ciekawych czasach

Marcin Troński: "Obyś żył w ciekawych czasach"

3 marca w sobotę o godz. 21.10 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę oryginalnego słuchowiska Marcina Trońskiego pt. "Obyś żył w ciekawych czasach". Słuchowisko wyreżyserował autor. W rolach głównych: Marian Opania i Damian Damięcki.