Wydarzenia i aktualności

Męka twórcza. Słuchowisko Marcina Trońskiego

"Męka twórcza". Słuchowisko Marcina Trońskiego

I znowu przenosimy się w kulisy teatru radiowego. Najnowsze słuchowisko Marcina Trońskiego opowiada o zmaganiach twórczych pewnego dramaturga radiowego. W tej roli wystąpi Andrzej Ferenc. Zapraszamy do radiowej Jedynki w niedzielę 26 listopada tuż po godz. 21.oo.

TZO, czyli Morderstwo w Teatrze Polskiego Radia

TZO, czyli Morderstwo w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnie w tym roku spotkanie z Teatrzykiem Zielone Oko. Tym razem pełne dramatycznego napięcia słuchowisko, którego akcja dzieje się w... Teatrze Polskiego Radia. W bohaterów wcielą się m.in. Janusz Kukuła - reżyser i dyrektor Teatru Polskiego Radia oraz Izabela Żukowska - autorka słuchowiska i dziennikarka muzyczna radiowej Jedynki. Zapraszamy do Trójki w sobotę o godz. 20.05.

Taki tchórz. Słuchowisko w Radiu Dzieciom

"Taki tchórz". Słuchowisko w Radiu Dzieciom

Kolejne słuchowisko dla starszych i młodszych słuchaczy w jedynkowym Radiu Dzieciom. W sobotę 25 listopada o godz. 19.30 Teatr Polskiego Radia przedstawi premierę słuchowiska Mariusza Niemyckiego pt. "Taki tchórz" w reżyserii radiowej Waldemara Modestowicza.

Nieznane fakty z życia Ordonki. Słuchowisko

Nieznane fakty z życia Ordonki. Słuchowisko

W sobotę 25 listopada w dwójkowym teatrze wyobraźni premiera słuchowiska według scenariusza Antoniego Wincha i Dariusza Błaszczyka, którego główną bohaterką jest przedwojenna pieśniarka i aktorka Hanna Ordonówna zwana popularnie Ordonką. W tej roli znakomita Wiktoria Gorodeckaja. Reżyseria Dariusza Błaszczyka, muzyka Andrzeja Idebskiego. Początek słuchowiska godz. 17.oo. Zapraszamy!

Sanatorium pod klepsydrą.

"Sanatorium pod klepsydrą".

Sobotni Teatr Wyobraźni na antenie Dwójki przypomni zrealizowaną w 2005 roku radiową wersję powieści Bruno Schulza pt. "Sanatorium pod Klepsydrą" z Wiesławem Michnikowskim w roli Starego Jakuba. Adaptacja i reżyseria Waldemara Modestowicza. Zapraszamy w sobotę 18 listopada punktualnie godz. 19.oo.

Rzecz o Adamie Asnyku w kilku epizodach

Rzecz o Adamie Asnyku w kilku epizodach

Niedzielny Teatr Polskiego Radia poświęcony zostanie przypomnieniu postaci Adama Asnyka, poety i dramatopisarza, członka Rządu Narodowego w czasie powstania styczniowego. Scenariusz słuchowiska przygotował dla radia i wyreżyserował Wojciech Markiewicz. W roli poety usłyszymy Olgierda Łukaszewicza. Zapraszamy do radiowej Jedynki 19 listopada tuż po godz. 21.oo.

Słuchowisko o Grzegorzu Przemyku.  Premiera

Słuchowisko o Grzegorzu Przemyku. Premiera

W sobotę 18 listopada tuż po godz. 21. oo radiowa Jedynka zaprezentuje zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia słuchowisko, którego bohaterem jest Grzegorz Przemyk, syn poetki Barbary Sadowskiej, pobity śmiertelnie przez milicjantów w maju 1984 roku. Autorem słuchowiska i reżyserem jest Tomasz Man. Premiera w Teatrze Polskiego Radia!

W wieku 94 la zmarła Alina Janowska

W wieku 94 la zmarła Alina Janowska

O śmierci aktorki filmowej i telewizyjnej poinformował prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz. Alina Janowska miała 94 lata. W swoim dorobku aktorka ma dziesiątki ról w słuchowiskach i audycjach satyryczno-kabaretowych realizowanych w Teatrze Polskiego Radia.

Jak musi boleć, żeby człowiek zaczął się śmiać?

Jak musi boleć, żeby człowiek zaczął się śmiać?

W niedzielę 12 listopada tuż po godz. 21.oo kolejna premiera w teatralnej Jedynce. Tym razem oryginalne słuchowisko Romana Dziewońskiego pt. "Rola błazna". Akcja słuchowiska dzieje się w garderobie przed rozpoczęciem próby teatralnej. Grają: Piotr Fronczewski i Stanisław Brudny.