6Śr
7Cz
8Pt
9So
10Nd
11Pn
12Wt
13Śr
14Cz
15Pt
16So
17Nd
18Pn
19Wt
20Śr
21Cz
22Pt
23So
24Nd
25Pn

Repertuar

W Jezioranach

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami powieści radiowej "W Jezioranach".

Matysiakowie

Matysiakowie

Zapraszamy Państwa na spotkanie z radiową rodziną Matysiaków.

Samotnik w teatrze z kreacją Jerzego Treli

"Samotnik w teatrze" z kreacją Jerzego Treli

W niedzielny wieczór zapraszamy do radiowej Jedynki na premierę słuchowiska zrealizowanego na podstawie pierwszej i jedynej powieści Eugene Ionesco pt. "Samotnik". W roli tytułowej usłyszymy laureata tegorocznego Wielkiego Splendora - Jerzego Trelę. Adaptacja radiowa i realizacja Wojciecha Markiewicza. Początek słuchowiska: godz. 21.1o.

Freja z Siedmiu Wysp. Premiera w Jedynce

"Freja z Siedmiu Wysp". Premiera w Jedynce

Zamknięcie Roku Conradowskiego w Teatrze Polskiego Radia. W najbliższą sobotę 16 grudnia tuż po 21.oo zapraszamy Państwa na słuchowisko będące radiową adaptacją opowiadania Josepha Conrada pt. "Freja z Siedmiu Wysp". Adaptację przygotował i całość wyreżyserował Mariusz Malec. W roli tytułowej usłyszymy Martę Kurzak.

Złudzenia, czyli raport z marzenia o Polsce

Złudzenia, czyli raport z marzenia o Polsce

Zaprszamy na słuchowisko Wojciecha Markiewicza będący radiowym dokumentem zrealizowanym na podstawie autentycznych wypowiedzi ośmiu absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiujących w 1980 roku. Niedziela, 10 grudnia, radiowa Jedynka, godz. 21.05. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.

W Jezioranach

Zapraszamy na spotkanie z bohaterami powieści radiowej "W Jezioranach".

Zocha: radiowy portret Zofii Stryjeńskiej

"Zocha": radiowy portret Zofii Stryjeńskiej

Zrealizowane na podstawie biograficznej opowieści Angeliki Kuźniak "Stryjeńska. Diabli nadali" słuchowisko Magdy Smalary już w najbliższą sobotę, 9 grudnia w radiowej Jedynce o godz. 21.05. Serdecznie zapraszamy!

Radio Dzieciom: Baśń o koronie Pani Wisły

Radio Dzieciom: Baśń o koronie Pani Wisły

Rok 2017 ustanowiony został Rokiem Rzeki Wisły, królowej polskich rzek. Z tej okazji jedynkowe Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia zapraszają na słuchowisko zrealizowane przez Jacka Raginis-Królikiewicza na podstawie scenariusza Iwony Rusek "Baśń o cudownej koronie Panie Wisły oraz złej wiedźmie Patrzałce". Zapraszamy w sobotę 9 grudnia o godz. 19.30.

Ostatnie urodziny Marszałka. Premiera w Jedynce

Ostatnie urodziny Marszałka. Premiera w Jedynce

Zapraszamy do Teatru Polskiego Radia na antenie radiowej Jedynki na słuchowisko Tomasza Lerskiego pt. "Czas życia taki krótki. Ostatnie urodziny Józefa Piłsudskiego". Reżyseria Janusza Kukuła. W roli Marszałka Andrzej Precigs. Niedziela 3 grudnia, godz. 21.05.