Choinki Jedynki 2013

Jedynka
Andrzej Gralewski 21.11.2013
Praca autorstwa Oli Siuty nagrodzona i zlicytowana w akcji Pierwszego Programu Polskiego Radia w 2012 r.
Praca autorstwa Oli Siuty nagrodzona i zlicytowana w akcji Pierwszego Programu Polskiego Radia w 2012 r.

W ramach akcji CHOINKI JEDYNKI zebrane pieniądze zostaną przekazane nie tylko Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" na dalsze wyposażanie ośrodka "Dolina Słońca" (sali rehabilitacyjnej, pracowni rękodzieła artystycznego oraz zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia terapii i zajęć), ale także Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk", które skupia osoby cierpiące na niezwykle rzadką chorobę genetyczną Empidermolysis Bullosa.

Epidermolysis bullosa to pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Choroba ma różne typy. Ich wspólną cechą jest występowanie pęcherzy wskutek urazów mechanicznych. Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk" prowadzi działalność w zakresie pomocy społecznej osobom dotkniętym EB, edukacyjnej, oświatowej, rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów, w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz w obszarze kultury.

Dzięki młodym artystom oraz zaproszonym do udziału w akcji znanym Polakom, których prace plastyczne są licytowane na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia, pomoc otrzymają podopieczni obu fundacji. Patronat nad projektem objęła Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.

Od 2 do 8 grudnia licytowaliśmy prace Gwiazd - Przyjaciół Radiowej Jedynki >>>

Zobacz jak przebiegają kolejne licytacje i sprawdź ich wyniki:

2 grudnia w Gnieźnie >>>

3 grudnia w Uniejowie >>>

4 grudnia w Zamościu >>>

5 grudnia w Tarnobrzegu >>>

6 grudnia w Jaśle >>>

7 grudnia w Białej Podlaskiej >>>

Jak co roku z 60 najlepszych prac jury wybrało 20, które trafią na licytację. Finał będzie miał miejsce na antenie radiowej Jedynki w czwartek 12 grudnia. Na aukcję wystawionych zostanie również 6 prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz 6 autorstwa podopiecznych Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk".
Choinki Jedynki 2013 - 12 grudnia wieki finał >>> wybierz i licytuj

Dotychczas, a to już 12 świąteczna akcja charytatywna radiowej Jedynki, Państwo nie zawiedli, hojnie obdarowując potrzebujących.

Dziękujemy i do usłyszenia!

>>>Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
>>>Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk"

//