Polskie Radio
Section05
akcja charytatywna

Jaka przyszłość czeka WOŚP? "Nie widzę końca tej inicjatywy"

– Nie sądzę, by cokolwiek było w stanie zagrozić Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jest zbyt mocno zakorzeniona w świadomości Polaków – oceniła Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”. Przy okazji 26. odsłony wydarzenia w audycji „Wróżenie z Faktów” rozmowa o przyszłości inicjatywy Jerzego Owsiaka. Głos w dyskusji zabrał również Robert Feluś, redaktor naczelny dziennika „Fakt”.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Jerzy Owsiak akcja charytatywna

Dramat Aleppo. Dziś koncert charytatywny "Rodzina Rodzinie"

- Od kilku miesięcy są informacje, że wojna w Syrii się skończyła - to absolutne kłamstwo. Tam cały czas trwają regularne starcia. W Aleppo produkowano 70 proc. PKB Syrii. Teraz miasto, jak i państwo, są w ruinach. 80-90 proc. wschodniego Aleppo to ruiny. Mimo to nadal mieszkają tam tysiące rodzin. Wojna trwa tam od 6 lat, ludzie są już wycieńczeni konfliktem – mówił w Polskim Radiu o dramatycznej sytuacji mieszkańców Aleppo ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Aleppo Syria Wojna w Syrii Caritas Polska akcja charytatywna ŚWIAT

"Mieszkańcy Syrii najbardziej potrzebują pokoju"

- W najtrudniejszym okresie, kiedy Aleppo było oblężone, wydawaliśmy kilkanaście tysięcy obiadów dziennie. Często był to jedyny ciepły posiłek dla tych ludzi. Nie pytaliśmy kto pochodzi z jakiej grupy religijnej, bo każdy człowiek jest stworzeniem bożym. To było piękne co - jako chrześcijanie - robiliśmy na miejscu. To pozostało w tych ludziach – mówił w Polskim Radiu 24 ks. Waldemar Cisło o z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Syria pomoc akcja charytatywna

Rusza akcja "Wigilia bez granic"

Przy wigilijnym stole, w tradycji większości polskich domów, zostawia się puste krzesło i nakrycie dla niespodziewanego gościa. Akcja "Wigilia bez Granic" zakłada przyjęcie obcokrajowców, w tym uchodźców do siebie i wspólne świętowanie podczas wigilijnej wieczerzy. O nowym pomyśle integracji opowiedział w Polskim Radiu 24 jej inicjator Ryszard Krzyszkowski, dyrektor projektu "Wigilia bez Granic".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wigilia wolontariat akcja charytatywna Caritas Polska uchodźcy imigranci w Europie

Święta bez Granic 2017. Ostatnia licytacja zakończona!

334 000 zł to kwota, którą nasi słuchacze wsparli akcję "Święta bez Granic" w czasie ostatniej tegorocznej licytacji. W ramach wszystkich aukcji udało nam się zgromadzić łacznie ponad 900 000 zł. Nie byłoby to możliwe bez Państwa wsparcia i otwartości, za które z całego serca dziękujemy!
Zobacz więcej na temat:  Trójka Święta bez granic Kuba Strzyczkowski pomoc akcja charytatywna Sting T.Love W POLSKIM RADIU

Akcja charytatywna. PR24 dla rodziny zabitego policjanta

11 000 złotych – to kwota, która dzięki słuchaczowi Polskiego Radia 24 trafi do rodziny Mariusza Koziarskiego, Policjanta zamordowano przez przestępcę podczas akcji w Wiszni Małej. Na antenach Polskiego Radia w czwartek licytowane były przedmioty, ze sprzedaży których dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla bliskich wrocławskiego antyterrorysty, który pozostawił żonę i osierocił dwójkę dzieci. Łącznie uzbierano ponad 138 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio akcja charytatywna policja przestępczość

Święta bez Granic 2017. Druga licytacja zakończona!

Słuchacze Trójki po raz kolejny pokazali, że są ludźmi o wielkich sercach. W ramach drugiej licytacji "Święta bez Granic" wsparli Fundację Świętego Mikołaja kwotą prawie 200 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Aleppo.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Święta bez granic Kuba Strzyczkowski kajetan kajetanowicz Jerzy Maksymiuk Marcin Gortat W POLSKIM RADIU Władysław Kosiniak-Kamysz Katarzyna Lubnauer pomoc akcja charytatywna

Polskie Radio na rzecz rodziny zabitego policja

Zarząd i pracownicy Polskiego Radia postanowili zainicjować aukcję na rzecz najbliższej rodziny policjanta, który zginął w sobotniej strzelaninie w Wiszni Małej. Jest to wyraz wielkiego szacunku społeczności Polskiego Radia jako nadawcy misyjnego dla bohaterskiej postawy funkcjonariusza publicznego, poległego na służbie w obronie życia i bezpieczeństwa współobywateli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rodzina Warszawa akcja charytatywna Polskie Radio policja