Polskie Radio
Section05
akcja charytatywna

Kamil Stoch oprowadził zwycięzcę Akcji "Choinki Jedynki" po Kamilandzie

Kamil Stoch jako kustosz, który oprowadza po galerii swoich trofeów - letni finał jednej z licytacji ubiegłorocznej Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki" znalazł swoje wspaniałe zwieńczenie! Podczas spotkania medalisty olimpijskiego ze słuchaczem-laureatem nie brakowało wzruszeń i emocji. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Stoch Choinki Jedynki Daniel Wydrych Krzysztof Świątek akcja charytatywna Skoki narciarskie

Fiat 126p, czyli Maluch. Samochód nie tylko dla bohaterów

– Maluch zdobył czołowe miejsce w popkulturze. Natychmiast pojawił się w filmach. Nie musiał przechodzić castingu. Było jasne, że tym samochodem będzie jeździł bohater filmu – mówił w 2014 roku Przemysław Semczuk, autor książki "Maluch. Biografia".
Zobacz więcej na temat:  fiat 126p motoryzacja samochód samochody PRL fabryka tom hanks Ameryka Włochy Bielsko-Biała Andrzej Kopiczyński Wacław Kowalski Cezary Pazura Marek Koterski Sylwester Chęciński Andrzej Mularczyk Jerzy Gruza historia Polski historia PRL ZSRR HISTORIA akcja charytatywna

Koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" [ZOBACZ WIDEO]

W niedzielny wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze – Dzieciom". Był on zwieńczeniem charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR "Matki Matkom – Polskie Matki Matkom Ukraińskim".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio koncert Ukraina Dzień Matki akcja charytatywna dzieci pomoc wojna na Ukrainie Trójka Ukraina

Akcja "Matki Matkom". Za nami licytacja na rzecz chorych dzieci z Ukrainy

Biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, piłka z podpisem Igi Świątek, koszulka Roberta Lewandowskiego – te i inne niezwykłe przedmioty do czwartek do  wylicytowania. W Dniu Matki na antenie Programu 1 Polskiego Radia odbyła się charytatywna licytacja na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  akcja charytatywna dzieci pomoc Polskie Radio Ukraina Jedynka Ukraina

"Matki Matkom" - aukcja dla szpitala dziecięcego w Kijowie. "Każda pomoc na wagę złota"

– Przede wszystkim potrzebujemy pokoju, ale przydadzą nam się też lekarstwa, sprzęt medyczny i środki finansowe – mówi dyrektor Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Na antenie Programu 1 Polskiego Radia trwa dziś przez cały dzień charytatywna licytacja na rzecz tej placówki, z przedmiotami podarowanymi m.in. przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę, Igę Świątek i Roberta Lewandowskiego.
Zobacz więcej na temat:  akcja charytatywna Ukraina

W POLSKIM RADIU Akcja "Matki Matkom". Paweł Kwieciński: Polskie Radio wspiera Ukrainę

- Jak długo będą ofiary wojny, tak długo Polskie Radio będzie mówiło po ukraińsku i będzie dostarczało serwisy informacyjne wolne od śmiercionośnej propagandy. Będzie też inicjować akcje wsparcia dla Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor programowy PR Paweł Kwieciński. Na antenie Jedynki, w ramach akcji "Matki Matkom", trwa charytatywna licytacja na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Można na niej wylicytować unikatowe przedmioty przekazane m.in. przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, tenisistkę Igę Świątek czy piłkarza Roberta Lewandowskiego.  
Zobacz więcej na temat:  akcja charytatywna Polskie Radio pomoc Ukraina wojna 2022 W POLSKIM RADIU

Już dziś charytatywny koncert "Chwała Ukrainie"

- Od jakiegoś czasu nad takim koncertem myślałem, pracowałem koncepcyjnie, namawiałem kolegów, żebyśmy jako artyści zamanifestowali swoją solidarność z Ukrainą w tych trudnych czasach - mówi Bolesław Pawica, reżyser charytatywnego koncertu "Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą", który dziś (25 kwietnia) odbędzie się na placu Piłsudskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka koncert Ukraina wojna na Ukrainie akcja charytatywna Warszawa pomoc MUZYKA muzyka hp

Fundacja im. Darii Trafankowskiej dla aktorów w potrzebie

- Idea, która nam przyświeca, takiego codziennego trudu, pomagania naszym kolegom, ona się gdzieś odzwierciedla w tych emocjach, które widzieliśmy w widzach podczas świątecznej zbiórki w Teatrze Polskim w Warszawie - mówiła w "Poranku Dwójki" Katarzyna Traczyńska z zarządu Fundacji im. Darii Trafankowskiej.
Zobacz więcej na temat:  aktorzy pomoc ngo choroba Dorota Landowska Teatr Polski w Warszawie Paweł Siwek akcja charytatywna Dwójka

"Choinki Jedynki" 2021. Nasi słuchacze wylicytowali rzeczy za ponad 110 tys. zł

Licytacją prac namalowanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" zakończyła się tegoroczna akcja charytatywna Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2021". Od 6 grudnia udało się zebrać 114 948 złotych. Pieniądze trafią teraz na konta Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz wybranej w tym roku organizacji pożytku publicznego - Katolickiej Wspólnocie Chleb Życia. 
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki 2021 W POLSKIM RADIU akcja charytatywna akcje charytatywne

Świąteczna Zbiórka Żywności. Para prezydencka zachęca do udzielania pomocy

Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda apelują o włączenie się w Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Federację Polskich Banków Żywności. Prezydent Andrzej Duda w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych przypomniał, że żywnością można się dzielić z potrzebującymi przez cały rok, ale okres świąteczny szczególnie sprzyja dobroczynności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA żywność Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda święta Boże Narodzenie pomoc akcja charytatywna

"Choinki Jedynki 2021". Pierwsza dama: zapraszam do włączenia się w akcję

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zachęca słuchaczy Polskiego Radia, by włączyli się do akcji "Choinki Jedynki". Fundusze zbierane będą poprzez licytacje świątecznych obrazków namalowanych przez dzieci oraz dary wspierających akcję dorosłych "Przyjaciół Jedynki" - znanych postaci ze świata kultury, nauki, rozrywki i sportu.
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki 2021 Agata Kornhauser-Duda akcja charytatywna choinka Choinki Jedynki pomoc konkurs dzieci

"Choinki Jedynki 2021". Pierwsza dama: niech łączy radość pomagania

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zachęca słuchaczy Polskiego Radia, by włączyli się do akcji "Choinki Jedynki". Fundusze zbierane będą poprzez licytacje świątecznych obrazków namalowanych przez dzieci oraz dary wspierających akcję dorosłych "Przyjaciół Jedynki" - znanych postaci ze świata kultury, nauki, rozrywki i sportu.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Choinki Jedynki 2021 Agata Kornhauser-Duda akcja charytatywna choinka Choinki Jedynki W POLSKIM RADIU