Polskie Radio
Section05
akcja charytatywna

Nałęcz-Niesiołowski: nie trzeba być wyczynowcem, by sprostać wyzwaniom [WIDEO]

- Rower to dla nas hobby. Staramy się pokazywać, że nawet trudne wyzwania i trasy, które według niektórych mogą pokonywać tylko profesjonaliści, są w naszym zasięgu, gdy ma się cel, wytrwałość i ogólną sprawność fizyczną. Bardzo zachęcam do aktywnego wypoczynku - mówił w Dwójce Marcin Nałęcz-Niesiołowski, uczestnik wyprawy rowerowej "Koło wkoło Polski 2023", a na co dzień dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  dyrygent rower Łódź akcja charytatywna Dwójka MUZYKA Marcin Nałęcz-Niesiołowski

Koło wkoło Polski - muzycy na rowerach w szczytnym celu

- Jeżeli jest cel, pomoc innej osobie, która jest o wiele bardziej potrzebująca ode mnie, to trzeba to zrobić. Jeżeli jeszcze robi się to w najmilszym towarzystwie i na rowerze, to grzech tego nie zrobić - mówił w Dwójce Wiktor Rakowski, polsko-ukraiński puzonista związany z Operą Wrocławską i uczestnik wyprawy rowerowej "Koło wkoło Polski 2023".
Zobacz więcej na temat:  reportaż rower akcja charytatywna Dwójka Ukraina KULTURA Michał Nowak Koło wkoło Polski Dwójka

Fiat 126p, czyli Maluch. Samochód nie tylko dla bohaterów

– Maluch zdobył czołowe miejsce w popkulturze. Natychmiast pojawił się w filmach. Nie musiał przechodzić castingu. Było jasne, że tym samochodem będzie jeździł bohater filmu – mówił w 2014 roku Przemysław Semczuk, autor książki "Maluch. Biografia".
Zobacz więcej na temat:  fiat 126p motoryzacja samochód samochody PRL fabryka tom hanks Ameryka Włochy Bielsko-Biała Andrzej Kopiczyński Wacław Kowalski Cezary Pazura Marek Koterski Sylwester Chęciński Andrzej Mularczyk Jerzy Gruza historia Polski historia PRL ZSRR HISTORIA akcja charytatywna

Świąteczne Mini wraca na brytyjskie ulice - w szczytnym celu!

To mała, świąteczna tradycja na Wyspach Brytyjskich. Świąteczne Mini wraca na ulice i będzie podróżować w szczytnym celu. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 święta Boże Narodzenie Wielka Brytania mini akcja charytatywna samochody elektryczne

W POLSKIM RADIU Choinki Jedynki 2022. Sportowcy i ludzie kultury namalują "Tajemnice Bożego Narodzenia"

Punktualnie w niedzielę o godzinie 11 do siedziby Polskiego Radia w Warszawie przybędą goście ze świata kultury, nauki, muzyki i sportu, po to, by w ramach 21. Charytatywnej Akcji "Choinki Jedynki" namalować obrazki pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Prace będzie można od poniedziałku licytować na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Choinki Jedynki POLSKA Polskie Radio akcja charytatywna społeczeństwo

"Choinki Jedynki 2022". Miss Kolumbii: będę uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu

- W niedzielę będę uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu Polskiego Radia, postaram się namalować coś ciekawego, co zostanie sprzedane za jak najwyższą sumę. Akcja "Choinki Jedynki" w tym świątecznym czasie na pewno sprawi, że wiele dzieci będzie miało uśmiech na twarzy - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Camila Andrea Pinzon, Miss Kolumbii. 
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Kolumbia akcja charytatywna społeczeństwo KULTURA Ameryka Południowa Polskie Radio

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Ewa Dados: nie brakuje ludzi o wielkim sercu

Rusza 30. Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Na ulicach wielu miejscowości w kraju w ramach 30. Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", prowadzona będzie Wielka Uliczna Zbiórka Darów. Wolontariusze zbierać będą m.in. odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze i żywność długoterminową, przeznaczone dla potrzebujących rodzin. Polskie Radio objęło akcję patronatem medialnym.
Zobacz więcej na temat:  zima akcja charytatywna dzieci Ewa Dados pomoc

"To jest prezent na święta". Kabaret OT.TO zapowiada nową płytę

Andrzej Tomanek, Ryszard Makowski i Wiesław Tupaczewski to członkowie popularnego Kabaretu OT.TO. Po ponad 20 latach przerwy znowu współpracują, a najnowszym efektem tej współpracy jest wyjątkowy album "Wesołych Świąt". - Za każdym razem wzruszam się, kiedy słyszę tę płytę. To jest taki prezent dla Państwa na święta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Tomanek.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Choinki Jedynki akcja charytatywna muzyka rozrywkowa Agencja Muzyczna święta Paweł Sztompke Kabaret OT.TO

"Choinki Jedynki 2022". Anna Dymna: każde dobre słowo i złotówka ratują życie

Ruszyła kolejna edycja "Choinek Jedynki". Zebrane w akcji pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". - Każde dobre słowo, każda złotóweczka, i każdy rysunek, który jest narysowany na "Choinki Jedynki" jest największym skarbem, bo ratuje życie - podkreśla Anna Dymna.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Daniel Wydrych Anna Dymna Choinki Jedynki akcja charytatywna

Kamil Stoch oprowadził zwycięzcę Akcji "Choinki Jedynki" po Kamilandzie

Kamil Stoch jako kustosz, który oprowadza po galerii swoich trofeów - letni finał jednej z licytacji ubiegłorocznej Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki" znalazł swoje wspaniałe zwieńczenie! Podczas spotkania medalisty olimpijskiego ze słuchaczem-laureatem nie brakowało wzruszeń i emocji. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Stoch Choinki Jedynki Daniel Wydrych Krzysztof Świątek akcja charytatywna Skoki narciarskie

Koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" [ZOBACZ WIDEO]

W niedzielny wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze – Dzieciom". Był on zwieńczeniem charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR "Matki Matkom – Polskie Matki Matkom Ukraińskim".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio koncert Ukraina Dzień Matki akcja charytatywna dzieci pomoc wojna na Ukrainie Trójka Ukraina