Justyna Kowalczyk już po badaniach w Krakowie

PAP
Martin Ruszkiewicz 25.02.2014
Powitanie Justyny Kowalczyk na warszawskim lotnisku po powrocie z igrzysk olimpijskich w Soczi
Powitanie Justyny Kowalczyk na warszawskim lotnisku po powrocie z igrzysk olimpijskich w Soczi, foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) przeszła we wtorek badania kontuzjowanej stopy w Szpitalu Św. Rafała w Krakowie. Ich wyniki będą znane najwcześniej w środę.

- Zawodniczka przeszła badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego kontuzjowanej stopy - powiedział lekarz opiekujący się dwukrotną mistrzynią olimpijską, Stanisław Szymanik.

Kowalczyk we wtorek nad ranem wróciła do Polski z igrzysk olimpijskich w Soczi. 31-letnia zawodniczka z Kasiny Wielkiej wywalczyła tam złoty medal w biegu na 10 km techniką klasyczną. To jej piąty olimpijski krążek, w tym drugi złoty. W Rosji startowała mimo kontuzji stopy.

Dziewiątego lutego biegaczka narciarska poinformowała, że prześwietlenie wykazało wielowarstwowe złamanie kości stopy. Nie zważając na to postanowiła nie wracać do Polski, lecz podjąć gruntowne leczenie dopiero po zakończeniu imprezy.

mr

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!