Polskie Radio
Section05
Biegi narciarskie

Znamy skład Polaków na MŚ w Planicy! Wielki powrót do kadry

Thomas Thurnbichler ogłosił skład na zbliżające się mistrzostwa świata w Planicy, na których rywalizacja w skokach narciarskich potrwa w dniach 22 lutego - 4 marca. Do składu Biało-Czerwonych wraca Kamil Stoch, który wcześniej został wycofany z Pucharu Świata. Poznaliśmy też nazwiska reprezentantów Polski w biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej.
Zobacz więcej na temat:  Planica 2023 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch Paweł Wąsek Thomas Thurnbichler kombinacja norweska Biegi narciarskie

Rosjanie i Białorusini nadal wykluczeni z zawodów pod egidą FIS? "Wszyscy mają takie samo zdanie"

Rosyjscy i białoruscy zawodnicy nie będą w nadchodzącym sezonie dopuszczeni do zawodów pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) - powiedział w środę członek jej zarządu Fin Martii Uusitalo. Oficjalnie decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w sobotę.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023 Biegi narciarskie narciarstwo alpejskie narciarstwo klasyczne narciarstwo biegowe narciarstwo dowolne snowboard

NASZ WYWIAD Polka trenuje pod okiem legend. "Tak jest lepiej"

Teraz cieszę się, bo trenuję w grupie z Justyną. Mimo że jestem wpisana do grupy głównej trenera Bauera, to moją trenerką jest Justyna i realizuję jej plan treningowy - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Izabela Marcisz. Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie, była najczęściej startującą reprezentantką Polski. Wystąpiła we wszystkich sześciu konkurencjach w biegach narciarskich, zajmując m.in. szesnaste miejsce w skiathlonie i dziewiąte w sprincie drużynowym wraz z Moniką Skinder.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe Biegi narciarskie SPORT NASZ WYWIAD