Soczi 2014. Japończycy z medalem. Kasai: to dla Taku

PAP
Artur Jaryczewski 18.02.2014
Japończycy przegrali jedynie z Niemcami i Austriakami
Japończycy przegrali jedynie z Niemcami i Austriakami, foto: PAP/EPA/Valdrin Xhemaj

Japoński skoczek narciarski Noriaki Kasai przyznał, że brązowy medal olimpijski wywalczony w konkursie drużynowym ma dla niego dodatkową wartość.

Relacja na żywo z 11. dnia igrzysk >>>

Kasai przeżywa obecnie drugą młodość. W konkursie indywidualnym na dużej skoczni wywalczył srebro, a lepszy od niego okazał się tylko Kamil Stoch. W poniedziałkowych zmaganiach drużynowych 41-letni zawodnik w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium. - Przez cały dzień myślałem o sytuacji Taku. Bardzo mnie to mobilizowało. Chciałem, by Taku Takeuchi wrócił z Soczi z krążkiem - podkreślił Kasai, wspominając o chorym koledze z reprezentacji.

Takeuchi cierpi na zespół Churga i Strauss - eozynofilowe ziarniniakowe zapalenie naczyń. Z tego powodu spędził w styczniu dwa tygodnie w szpitalu. - Myślałem, że umrę. Bardzo schudłem, a moje mięśnie zwiotczały. Trudno mnie było poznać. Starałem się nie tracić jednak pozytywnego myślenia i wciąż trenowałem. Dużo zawdzięczam wsparciu ze strony zespołu medycznego oraz rodziny i znajomych - podkreślił 26-letni zawodnik.

RELACJA z konkursu drużynowego skoczków

Jak dodał, rodzice kibicowali mu, choć matka miała obawy, czy powinien jechać do Soczi. - Ojciec z kolei zachęcał mnie do tego bardzo mocno. Gdy leżałem w szpitalu postawił mi na półce zdjęcie z Lillehammer (Takeuchi w tym sezonie triumfował tam z kolegami z drużyny, a indywidualnie był drugi) i napisał na nim "złoto" - wspomniał skoczek.

Poniedziałkowy konkurs w Soczi wygrali Niemcy, przed Austriakami i Japończykami. Polacy uplasowali się tuż za podium.

aj, PAP

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!