X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy Mikołaj istnieje naprawdę?

Każdy rodzic zastanawia się w pewnym momencie, kiedy przyjdzie czas, aby powiedzieć swojemu dziecku prawdę.
- Mikołaj jest prezentowy - słyszymy w audycji.
- Mikołaj jest prezentowy - słyszymy w audycji.Foto: Pixabay/Bailiwick Studios
O Audycji

Według psychologów bajki i mity są potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. Ten o Mikołaju, jest jednym z najbardziej powszechnych. Kojarzy się z dobrem, rodzinnym ciepłem i prezentami, na które trzeba zasłużyć i być grzecznym. Najpierw dziecko słyszy o nim wiele historii, w domu, w przedszkolu czy telewizji, następnie przychodzi czas, i pojawia się pytanie, jak to możliwe by jeden człowiek mógł rozwieźć prezenty po całym świecie, w ciągu jednej nocy, a do tego jeszcze latać nad dachami i przeciskać się przez wąskie kominy.

Ale prawda o Mikołaju, to tylko jeden z wielu mitów, z którymi stykają się dzieci, a kiedy dorastają, zaczynają konfrontować swoją wiedzę z rzeczywistością. Wtedy są już zwykle w odpowiednim wieku, mają też większą wiedzę o świecie, a co ważne, zdają sobie sprawę z granicy między fantazją, a realnością.

Jedni czekają więc, aż dziecko dorośnie do pewnych tematów, inni zaopatrują się w fachową literaturę, chcąc wyprzedzić moment, kiedy dowie się prawdy od obcych osób, jeszcze inni zostawiają sprawy własnemu biegowi. Trzeba jednak pamiętać, że każde dziecko dojrzewa w nieco innym czasie, ma też inne pokłady wrażliwości. Temat nie jest więc taki błahy, jakby się wydawał. Często taka rozmowa może zakończyć się wielkim rozczarowaniem, płaczem, a nawet przewrócić na jakiś czas jego świat do góry nogami. We wtorkowej Strefie Rodzica, porozmawiamy o tym, czy warto wierzyć w św. Mikołaja? Jak długo zarażać tą wiarą dziecko? I w jaki sposób tłumaczyć mu postać Mikołaja? Krótko mówiąc: czy mówić? Kiedy mówić? No i jak mówić? Wszystkiego dowiemy się we wtorkowym wydaniu „Strefy Rodzica”.

 

Program "Strefa Rodzica" adresowany jest dla wszystkich, którzy chcą dobrze, mądrze, zdrowo i świadomie wychowywać dzieci oraz optymalnie wspierać ich rozwój. Rozmawiamy o wychowaniu, zdrowiu, kulturze i innych tematach nurtujących przyszłych i obecnych rodziców. Poruszamy też istotne problemy z tym związane. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. Prowadzi: Ludwika Grunwald.

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie we wtorek, 22 grudnia.

Zachęcamy do kontaktu na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom

 

Playlista