X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Zmarł ks. Robert Taft 1 listopada w wieku 86 lat w Weston, w stanie Massachusetts, zmarł ks. Robert "Bob" Taft SJ, północnoamerykański jezuita i archimandryta Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.
  • Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w cerkwi W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada o godzinie 14 czasu miejscowego do cerkwi „Wszystkich Świętych, Którzy Rozsławili Ziemię Sankt-Petersburską” w Lewaszowie koło Sankt-Petersburga trafiła kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
  • Święto Reformacji na Śląsku Wierni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na Śląsku Cieszyńskim obchodzili w środę Pamiątkę Reformacji. Z tej okazji wieczorem, w świątyniach odprawiono nabożeństwa, zabrzmiał też hymn luteran "Warownym grodem jest nasz Bóg".
  • papież Franciszek spotkał się z Katolikosem Karekinem II Papież Franciszek spotkał się z głową Kościoła Ormiańskiego Katolikosem Karekinem II. Wydarzenie stanowiło zwieńczenie jego wizyty we Włoszech, która rozpoczęła się w Mediolanie z okazji 60-lecia obecności ormiańskiej w tym mieście.
  • Patriarcha wręczy Ukrainie dokument o autokefalii Bartłomiej I przyjedzie do Kijowa, aby osobiście wręczyć tomos [dekret] o autokefalii głowie zjednoczonego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego.
  • XVII Ekumeniczne Święto Biblii w Poznaniu W tym roku ramach obchodów poznaniacy mogli posłuchać koncertu Gospel Joy & Metro Big Band, wziąć udział w wykładach i spotkaniach biblijnych i spotkać się z Janiną Ochojską i Szymonem Hołownią.
Section07
Posłuchaj
05'07 Pięć minut nad Biblią 3 listopada godz. 07:40
04'46 Pięć minut nad Biblią 27 października godz. 07:40
03'23 Pięć minut nad Biblią 20 października godz. 07:40
04'06 Pięć minut nad Biblią 13 października godz. 07:41
04'55 Pięć minut nad Biblią 6 października godz. 07:41
04'10 Pięć minut nad Biblią 29 września godz. 07:41
04'36 Pięć minut nad Biblią 22 września godz. 07:41
05'09 Pięć minut nad Biblią 15 września godz. 07:42
Section14
Audycje
Section15