X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Prymas Polski spotkał się z metropolitą Hilarionem Metropolita Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych (OWCS) Patriarchatu Moskiewskiego spotkał się z abp Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski i Przewodniczącym Zespołu KEP ds. Kontaktów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym.
  • Portugalczycy przeciw eutanazji Przedstawiciele ośmiu związków wyznaniowych podpisali w Lizbonie wspólną deklarację sprzeciwiającą się próbom legalizacji w Portugalii eutanazji. W dokumencie wskazano, że eutanazja nie jest rozwiązaniem dla osób nieuleczalnie chorych i podkreślono, że odpowiedzią na ich cierpienia może być "współczująca” opieka paliatywna aż do naturalnej śmierci.
  • Papież Franciszek przyjedzie do Genewy Około 12 godzin będzie trwała wizyta Papieża w Genewie. Zaplanowano ją na 21 czerwca. Na jej przebieg złożą się modlitwa i spotkanie ekumeniczne, oraz Msza św. Planowane jest także spotkanie z prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej.
  • Papież o świętych Cyrylu i Metodym: Prekursorzy ekumenizmu Papież Franciszek zwrócił uwagę, że święci Cyryl i Metody to nie tylko wspólne dziedzictwo katolików i prawosławnych, ale również prekursorzy ekumenizmu.
  • Biskupi Ratyzbony o krzyżach w urzędach państwowych Biskupi Ratyzbony: katolicki Rudolf Voderholzer i ewangelicki Hans-Martin Weiss oświadczyli, że "Krzyż jest fundamentem religii chrześcijańskiej w naszej bawarskiej ojczyźnie". Obaj biskupi udzielili wsparcia premierowi rządu Bawarii, Markusowi Söderowi w kwestii zawieszenia krzyży w urzędach państwowych.
  • Komunia dla protestantów: wciąż brakuje jednomyślnego stanow Zakończyło się spotkanie przedstawicieli Watykanu i niemieckiego episkopatu. Nie doprowadziło ono jednak do ostatecznego rozstrzygnięcia kwestii ewentualnego dopuszczenia niektórych protestantów do Komunii świętej. Rzym wezwał niemieckich biskupów do wypracowania – w miarę możliwości – jednomyślnego stanowiska.
Section07
Posłuchaj
04'10 Pięć minut nad Biblią 5 maja godz. 07:39
04'39 Pięć minut nad Biblią 28 kwietnia godz. 07:42
04'25 Pięć minut nad Biblią 21 kwietnia godz. 07:39
04'45 Pięć minut nad Biblią 14 kwietnia godz. 07:40
03'44 Pięć minut nad Biblią 7 kwietnia godz. 07:39
04'53 Pięć minut nad Biblią 31 marca godz. 07:41
04'50 Pięć minut nad Biblią 24 marca godz. 07:40
03'57 Pięć minut nad Biblią 17 marca godz. 07:41
Section14
Audycje
Section15