Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Reżyserski duet Joel i Ethan Coenowie
Reżyserski duet Joel i Ethan Coenowie, foto: PAP/ Hubert Boesl
16.07.2014

Startuje nowy blog Czwórki

Ruszamy z nowym filmowym blogiem Czwórki! Będą się w nim pojawiały newsy, zapowiedzi festiwali, notki o filmach starych i nowych, komentarze dotyczące zarówno kina artystycznego, jak i popkultury. Będzie także sporo materiałów audiowizualnych - klipów, zwiastunów, fragmentów.

Rozwój nowych mediów przyniósł bardzo ciekawą formę krytyki filmowej: wideo-esej. Za pomocą montażu obrazów z różnych filmów, autorzy wideo-esejów docierają często do sedna twórczości danego reżysera bez użycia słów. Tak właśnie zrobił Leigh Singer w świetnym materiale poświęconym braciom Coen.

O Autorze:

Krytyk filmowy, kulturoznawca. Absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor i prowadzący czwartkowej audycji "Na cztery ręce" w radiowej Czwórce. Współpracuje z "Kinem", portalami "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", "Fandor". Prowadził i współredagował "Aktualności Filmowe" w Canal+. Współautor książek "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej" (red. Jakub Bożek) i "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" (red. Kuba Mikurda). Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka, nominowany do Nagrody PISF w kategorii "Krytyka filmowa". Wielbiciel Jeana-Luca Godarda, Joela i Ethana Coenów, Bruce'a Springsteena i Jona Stewarta. Fan Manchesteru United i angielskiego futbolu.