X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Drugi obieg
Section02
Piosenka patetyczna (1981) ”Jedni mówią - się zaczęła | Drudzy mówią - że odchodzi | papierowa rewolucja | naszych powielaczogodzin | tak wynikło z koła zdarzeń, | że mieliśmy swój egzamin | w czasach kiedy jeszcze słowo | słychać było jak dynamit…”
00:00
05:05
Słowa, muzyka, wykonanie: Jan Krzysztof Kelus
Wolne słowo, reż. Marta Dzido i Piotr Śliwowski, Emotikonfilm 2010
"Wolne słowo", reż. Marta Dzido i Piotr Śliwowski, Emotikonfilm 2010 Osią narracyjną filmu są wypowiedzi pisarzy, którzy publikowali poza cenzurą w czasach PRL, drukarzy oraz organizatorów niezależnego ruchu wydawniczego. Film opowiada, czym był "drugi obieg", w jakich okolicznościach narodziła się jego idea, ile osób uczestniczyło w tym ruchu, jakie konsekwencje niosło zejście do podziemia literackiego. więcej
Komentarze historyków
Najważniejsze oficyny i publikacje drugiego obiegu
Polecane serwisy:      
Patron główny:
Współpraca:      
Section03