X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Podziemne Radio Solidarność
Section02
Zbigniew Romaszewski: Miałem wrażenie, że cała Warszawa zamrugała do nas, a nasi koledzy na dachu przy Grójeckiej po prostu się popłakali
Zbigniew Romaszewski: Miałem wrażenie, że cała Warszawa zamrugała do nas, a nasi koledzy na dachu przy Grójeckiej po prostu się popłakali więcej

Ośrodki, w których nadawało Podziemne Radio Solidarność

Radio Wolna Europa o Podziemnym Radiu Solidarność

Z archiwum Polskiego Radia i Radia Wolna Europa
Idea Radia Solidarność

- Chcemy, aby z naszą radiostacją mogli identyfikować się wszyscy, którzy tworzą ponad 10-milionowy ruch Solidarność - mówił Zbigniew Romaszewski. (RWE, 30.04.1982)

Wezwanie do jedności

- Im bardziej społeczeństwo jest podzielone, tym łatwiej nim rządzić, łatwiej je skłócić i nim poniewierać - z homilii ks. Jerzego Popiełuszki. (RWE, czerwiec 1985)

Zgoda buduje

Propozycja rozmów rządu z działaczami Solidarności przy okrągłym stole - satyryczny felieton Jacka Fedorowicza o "wyciąganiu ręki na zgodę". (RWE, 1988)

Naród oceni poczynania władzy

Proces Władysława Frasyniuka, podsłuchane rozmowy milicjantów z Gdańska, homilia ks. Jerzego Popiełuszki, przemówienie Zbigniewa Bujaka. (RWE, 1982)

O zakłócaniu Dziennika Telewizyjnego

- Jak powstawały audycje tzw. II Programu Radia Solidarność - rozmowa Krzysztofa Kłopotowskiego z dwoma anonimowymi pracownikami stacji. (RWE, 8.07.1989)

Prawda przeciw zakłamaniu

- Komunistycznej władzy nie wystarcza władanie państwem, domaga się składania wiernopoddańczych hołdów - podkreślano w Radiu "S" przed wyborami. (RWE, sierpień 1985)

Przywódcy Solidarności przed sądem

- Żądamy uwolnienia wszystkich więźniów politycznych. Dość skazywania ludzi za ich światopogląd i przekonania - wzywało Podziemne Radio Solidarność. (RWE, lipiec 1985)

Święta w cieniu zbrodni politycznych

- Męczeńska śmierć ks. Jerzego Popiełuszki i szok jakiego doznało społeczeństwo nie przerwały łańcucha politycznej zbrodni - podkreślano w Radiu "S". (RWE, grudzień 1984)

Permanentny kryzys państwa

- Mija kolejny miesiąc wojny polsko-jaruzelskiej. Ci, którzy pójdą na wybory popierają ludzi zamieniających Polskę w więzienie - mówił Bogdan Lis. (RWE, 4.04.1984)

Jolanta Wiśniewska: W "Armenii", strukturze do zadań specjalnych, byłam i od organizacji i od emisji więcej
Jolanta Wiśniewska: W Armenii, strukturze do zadań specjalnych, byłam i od organizacji i od emisji
Grzegorz Majchrzak: Podziemne radio było fenomenem, jedynym takim przedsięwzięciem w krajach demokracji ludowej
Grzegorz Majchrzak: Podziemne radio było fenomenem, jedynym takim przedsięwzięciem w krajach demokracji ludowej więcej
POLECANE
SERWISY:
Stan wojenny  Świat zza krat   Pieśni niepokornych   Radia Wolności  
Współpraca:    
Redakcja serwisu historia.polskieradio.pl zwraca się z prośbą do osób zaangażowanych w działalność Podziemnego Radia Solidarność w całej Polsce o przesyłanie dokumentów, zdjęć, audycji. Materiałami tymi chcielibyśmy wzbogacić serwis radiosolidarność.polskieradio.pl. Nasz adres: historia@polskieradio.pl
Section20