Nauka

Nowości na targach CEBIT

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 15:55
Urządzenia podłączone do internetu, ataki hakerów czy zarządzanie danymi - to tylko niektóre tematy jakie pojawiły się na komputerowych targach CEBIT. Impreza odbywa się jak zwykle w niemieckim Hanowerze.
W Hanowerze rozpoczynają się targi CEBiT.
W Hanowerze rozpoczynają się targi CEBiT.Foto: EPA/FRISO GENTSCH Dostawca: PAP/EPA.

Dziś do internetu podłączane są już nie tylko telewizory, ale także lodówki. W przyszłości, jak sugerują wystawcy - nawet rolnicze kombajny czy walizki - by nie zginęły. Jest to tak zwany „internet rzeczy”, którym - jak uważają eksperci - trzeba się zająć chociażby ze względu na bezpieczeństwo.

Według szefa firmy zajmującej się bezpieczeństwem elektronicznym Eugene'a Kasperskiego, trudno powiedzieć z jakich krajów najczęściej następują ataki hakerów. Ale, jak tłumaczył, najpopularniejsze języki w tym świecie to chiński, turecki, hiszpański, portugalski, rosyjski i oczywiście angielski.

Tymczasem firma IBM pokazała na targach nowy globalny system zarządzania informacjami o zdrowiu: ma on gromadzić i udostępniać w razie czego takie dane jak długość snu, wytrzymałość fizyczna czy tętno pacjenta.

(ew/IAR)

Zobacz więcej na temat: cebit technologie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak