Kultura

Konkurs Fredrowski. Wygraj cenne nagrody!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 10:00
Przy okazji Narodowego Czytania dzieł Aleksandra Fredry pragniemy przypomnieć najpopularniejsze komedie pisarza. Pytania w naszym konkursie zadaje Andrzej Seweryn.
Aktorzy: Wojciech Wysocki, Małgorzata Foremniak i Piotr Cyrwus podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro w warszawskim Ogrodzie Saskim, 7 września. Projekt Narodowe czytanie powstał z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, w tym roku utwory Fredry będą czytane w ok. 650 miejscowościach w kraju.
Aktorzy: Wojciech Wysocki, Małgorzata Foremniak i Piotr Cyrwus podczas ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro" w warszawskim Ogrodzie Saskim, 7 września. Projekt "Narodowe czytanie" powstał z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, w tym roku utwory Fredry będą czytane w ok. 650 miejscowościach w kraju. Foto: PAP/Jacek Turczyk

Barwny język, cięte riposty, nieprzeciętni bohaterowie i ich rozterki miłosne - tak można pokrótce scharakteryzować komedie Aleksandra Fredry, urodzonego dokładnie 200 lat temu polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, żołnierza wojsk Napoleona. Jego najpopularniejsze utwory przypomnieliśmy w czasie akcji "Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry", która odbyła się 7 września 2013 roku.

Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry - poznaj szczegóły!

W ramach krótkiej powtórki z literatury zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Od poniedziałku, 2 września do poniedziałku 9 września, codziennie około godz. 9.00, na stronie fredro.polskieradio.pl publikujemy materiał wideo, w którym Andrzej Seweryn cytuje fragment jednej z komedii pisarza. Zadaniem uczestników jest odgadnięcie tytułu utworu oraz wysłanie SMS z poprawną odpowiedzią na numer 72151 do godziny 14:45. W treść SMS należy wpisać Fredro i tytuł utworu bez polskich znaków (np. Fredro Malpa w kapieli).

Wszyscy, którzy odpowiedzą poprawnie, o godzinie 15:00 otrzymają SMS z pytaniem finałowym. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle właściwą odpowiedź, ale nagrodzimy także dwoje kolejnych uczestników. Na zwycięzców czekają tablet Samsung, czytniki Kindle oraz ebooki!

Przed wzięciem udziału w konkursie, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym poniżej:

Narodowe czytanie Aleksandra Fredry - regulamin konkursu.pdf

Zobacz więcej na temat: Aleksander Fredro Andrzej Seweryn
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni