X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Konkurs Fredrowski. Wygraj cenne nagrody!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 10:00
Przy okazji Narodowego Czytania dzieł Aleksandra Fredry pragniemy przypomnieć najpopularniejsze komedie pisarza. Pytania w naszym konkursie zadaje Andrzej Seweryn.
Aktorzy: Wojciech Wysocki, Małgorzata Foremniak i Piotr Cyrwus podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro w warszawskim Ogrodzie Saskim, 7 września. Projekt Narodowe czytanie powstał z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, w tym roku utwory Fredry będą czytane w ok. 650 miejscowościach w kraju.
Aktorzy: Wojciech Wysocki, Małgorzata Foremniak i Piotr Cyrwus podczas ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro" w warszawskim Ogrodzie Saskim, 7 września. Projekt "Narodowe czytanie" powstał z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku, w tym roku utwory Fredry będą czytane w ok. 650 miejscowościach w kraju. Foto: PAP/Jacek Turczyk

Barwny język, cięte riposty, nieprzeciętni bohaterowie i ich rozterki miłosne - tak można pokrótce scharakteryzować komedie Aleksandra Fredry, urodzonego dokładnie 200 lat temu polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, żołnierza wojsk Napoleona. Jego najpopularniejsze utwory przypomnieliśmy w czasie akcji "Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry", która odbyła się 7 września 2013 roku.

Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry - poznaj szczegóły!

W ramach krótkiej powtórki z literatury zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Od poniedziałku, 2 września do poniedziałku 9 września, codziennie około godz. 9.00, na stronie fredro.polskieradio.pl publikujemy materiał wideo, w którym Andrzej Seweryn cytuje fragment jednej z komedii pisarza. Zadaniem uczestników jest odgadnięcie tytułu utworu oraz wysłanie SMS z poprawną odpowiedzią na numer 72151 do godziny 14:45. W treść SMS należy wpisać Fredro i tytuł utworu bez polskich znaków (np. Fredro Malpa w kapieli).

Wszyscy, którzy odpowiedzą poprawnie, o godzinie 15:00 otrzymają SMS z pytaniem finałowym. Wygrywa osoba, która jako pierwsza prześle właściwą odpowiedź, ale nagrodzimy także dwoje kolejnych uczestników. Na zwycięzców czekają tablet Samsung, czytniki Kindle oraz ebooki!

Przed wzięciem udziału w konkursie, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym poniżej:

Narodowe czytanie Aleksandra Fredry - regulamin konkursu.pdf

Zobacz więcej na temat: Aleksander Fredro Andrzej Seweryn
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni