Cyfrowe radio DAB

Helen Boaden

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 09:36
Dyrektor, Radio BBC

Helen Boaden, Dyrektor Radia BBC odpowiedzialna za narodowe rozgłośnie BBC i całość produkcji muzycznej – zarówno grup występujących w BBC, jak i BBC Proms oraz za produkcję radiową, a także za koordynację pracy dyrektorów BBC Music i BBC Arts. 

Jako dziennikarka zdobyła wiele nagród. W latach 2000-2004 była szefową BBC Radio 4. W tym czasie słuchalność programu podniosła się do 10 milionów i po raz pierwszy w historii rok po roku stacja zdobyła prestiżową nagrodę Sony Station of the Year. 

Po ukończeniu London College of Printing, specjalizacji radiowej, Helen Boaden pracowała w Radio Tees, Radio Aire i w BBC Radio Leeds. Następnie przeszła do Radio 4, gdzie była reporterką, prezenterką, producentką i wydawcą, a potem dyrektorem. Jako dyrektor Radio 4 utworzyła również BBC7 – cyfrowe radio archiwalne, które stało się później stacją BBC 4 Extra i jest obecnie jedną z najbardziej popularnych rozgłośni cyfrowych w Wielkiej Brytanii. 

W późniejszym okresie kierowała BBC News, gdzie nadzorowała całą krajową i zagraniczną produkcję wiadomości BBC. Otworzyła również newsroom w BBC – największy w świecie demokratycznym – a potem w 2013 wróciła do radia jako Dyrektor Radia BBC. 

Od tamtego czasu stacje radiowe BBC pomogły rynkowi radiowemu w Wielkiej Brytanii uzyskać rekordową słuchalność rozwijając nowe cyfrowe technologie, skupiając się jednocześnie na dostarczaniu własnych treści najwyższej jakości dla wszystkich grup słuchaczy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak