Cyfrowe radio DAB

Helen Boaden

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 09:36
Dyrektor, Radio BBC

Helen Boaden, Dyrektor Radia BBC odpowiedzialna za narodowe rozgłośnie BBC i całość produkcji muzycznej – zarówno grup występujących w BBC, jak i BBC Proms oraz za produkcję radiową, a także za koordynację pracy dyrektorów BBC Music i BBC Arts. 

Jako dziennikarka zdobyła wiele nagród. W latach 2000-2004 była szefową BBC Radio 4. W tym czasie słuchalność programu podniosła się do 10 milionów i po raz pierwszy w historii rok po roku stacja zdobyła prestiżową nagrodę Sony Station of the Year. 

Po ukończeniu London College of Printing, specjalizacji radiowej, Helen Boaden pracowała w Radio Tees, Radio Aire i w BBC Radio Leeds. Następnie przeszła do Radio 4, gdzie była reporterką, prezenterką, producentką i wydawcą, a potem dyrektorem. Jako dyrektor Radio 4 utworzyła również BBC7 – cyfrowe radio archiwalne, które stało się później stacją BBC 4 Extra i jest obecnie jedną z najbardziej popularnych rozgłośni cyfrowych w Wielkiej Brytanii. 

W późniejszym okresie kierowała BBC News, gdzie nadzorowała całą krajową i zagraniczną produkcję wiadomości BBC. Otworzyła również newsroom w BBC – największy w świecie demokratycznym – a potem w 2013 wróciła do radia jako Dyrektor Radia BBC. 

Od tamtego czasu stacje radiowe BBC pomogły rynkowi radiowemu w Wielkiej Brytanii uzyskać rekordową słuchalność rozwijając nowe cyfrowe technologie, skupiając się jednocześnie na dostarczaniu własnych treści najwyższej jakości dla wszystkich grup słuchaczy.