X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Matysiakowie

MARYSIA BORKIEWICZOWA

08.03.2016 00:00
Druga żona Antoniego Borkiewicza (dużo młodsza od niego), pochodząca ze Lwowa. Ciotka Marysi - Natalia opiekuje się chorym mecenasem Heliodorem Breitem. Jej małżeństwo z Antonim nie układa się dobrze. Swego czasu Marysia romansowała z zamieszkałym w Austrii Andrzejem. Matka Marysi mieszka z Magdą i Robertem w Austrii i prowadzi gospodarstwo domowe.

MARYSIA BORKIEWICZOWA - EWA KONSTANCJA BUŁHAK MARYSIA BORKIEWICZOWA - EWA KONSTANCJA BUŁHAK

Ewa Konstancja Bułhak - Aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (1995). W latach 1996-1998 należała do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie. Od 1998 roku występuje w Teatrze Narodowym. Jest znaną interpretatorką piosenek, laureatką Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1996). Na deskach Teatru Polskiego debiutowała rolą Panny Marianny (Emulacji) w "Kramie z piosenkami" Leona Schillera (1996). Na tej samej scenie zagrała Anioła w "Pastorałce" Schillera (1996). Obsadzana również w repertuarze komediowym. W Teatrze Polskim grała m.in. Rózię w "Dożywociu" A. Fredry (1996) i Helenę w "Śnie nocy letniej" Szekspira (1998). W 1998 roku wystąpiła w recitalu "Ulepiły mnie zdolne anioły" w reżyserii Anny Seniuk. Śpiewała piosenki skomponowane przez Macieja Małeckiego do słów m.in. Bolesława Leśmiana, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego. Nowym rozdziałem w teatralnej karierze Bułhak okazała się współpraca z Jerzym Grzegorzewskim na scenie Teatru Narodowego. Aktorka wcieliła się w postać Jewdochy w "Sędziach" Wyspiańskiego (1999). Była też Panną Młodą w "Weselu" Wyspiańskiego (2000) i Aktorką/Małgosią w nowej wersji "Nocy listopadowej" Wyspiańskiego (2000). Zagrała też Tytanię w "Śnie nocy letniej"(2001)

Ostatnią rolą w Teatrze Narodowym jest brawurowa rola Heleny Topolskiej w "Lekkomyślnej siostrze" W. Perzyńskiego.  
W kinie Buhłak debiutowała w 1993 roku niewielką rolą Kasi w filmie Andrzeja Barańskiego "Dwa księżyce". Później zagrała m.in. Maślankę w "Kronikach domowych"  Leszka Wosiewicza (1997), Monikę w "Darmozjadzie polskim" Łukasza Wylężałka (1997), a wreszcie Pannę Podkomorzankę w ekranizacji "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza w reżyserii Andrzeja Wajdy (1999). W następnych latach pojawiała się w telewizyjnych serialach; m.in. w "Na dobre i na złe", "Kryminalni", "Boża podszewka", "Magda M.", "Hela w opałach", "M jak miłość", "39 i pół", "Klinika samotnych serc", "Ojciec Mateusz".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak