Pekin 2015

Lekkoatletyczne MŚ: Małachowski celuje w złoty medal

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 12:26
Po rezygnacji ze startu w zbliżających się lekkoatletycznych mistrzostwach świata Roberta Hartinga, murowanym kandydatem do złotego medalu został Piotr Małachowski. Takich ambicji nie ukrywa sam zainteresowany.
Piotr Małachowski podczas Memoriału Kusocińskiego
Piotr Małachowski podczas Memoriału KusocińskiegoFoto: PAP/Marcin Bielecki

Robert Harting i Piotr Małachowski to dwaj odwieczni rywale z koła. To oni najczęściej między sobą rozdzielają pierwszą i drugą pozycję na zawodach najwyższej rangi. W Pekinie z tego duetu wystartuje jednak tylko ten drugi, którzy przyznaje, że nie jest zaskoczony decyzją Niemca. Ten z kolei nie zdołał wrócić do formy po ubiegłorocznej kontuzji zerwania więzadła w kolanie.

- Nie zapominajmy kim jest Robert. To trzykrotny mistrz świata, dwukrotny Europy, a do tego mistrz olimpijski. Nie jest typem człowieka, który przyjedzie na główną imprezę, rzuci 64 metry i zadowoli się piątym miejscem. Od kilku lat jest niepokonany na docelowych zawodach i nie dziwi, że dla niego liczy się wyłącznie najwyższy stopień podium - mówi Polak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Czytaj dalej
Robert Harting 1200.jpg
Robert Harting nie wystąpi w Pekinie

Małachowski w tym roku osiąga najlepsze rezultaty na świecie. Podczas niedawnego Memoriału Kusocińskiego rzucił 67,49 m. Nic więc dziwnego, że nie mówi już "tylko" o medalu.

- Patrząc na to, co się w tym roku dzieje w światowym dysku, taki wynik pewnie da złoto. Przez ostatnie kilka lat najlepsi rzucali w tych granicach regularnie. Teraz z kolei mocno obsadzone mityngi Diamentowej Ligi pokazują, że do zajmowania wysokich lokat wystarczy 65 metrów. Nawet rzut na odległość 66,5 m może więc dać upragniony tytuł - wyjaśnia dyskobol.

32-latek w swoim dorobku ma wicemistrzostwo olimpijskie, dwukrotne wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy. Pora więc na miano najlepszego na świecie w swoim fachu.

Mistrzostwa świata w Pekinie odbędą się w dniach 22-30 sierpnia. Eliminacje rzutu dyskiem zaplanowano na 27 sierpnia. Obok Małachowskiego wystąpi również brązowy medalista ME 2014 Robert Urbanek.

bor, PolskieRadio.pl, "Przegląd Sportowy"