EURO 2016

Euro 2016: Islandia ma 20 procent szans na zwycięstwo z Francją

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 19:33
W ostatnim ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy we Francji gospodarze zagrają z rewelacyjną Islandią. O reprezentacji tego kraju posłuchać można było w "Trzeciej Stronie Medalu" na antenie radiowej Trójki.
Audio
  • Skąd wziął się fenomen islandzkiego futbolu? (Trójka/TSM)
Selekcjoner Lars Lagerbaeck i kapitan Aron Gunnarsson
Selekcjoner Lars Lagerbaeck i kapitan Aron GunnarssonFoto: PAP/UEFA

Islandia to kraj zamieszkały przez 320 tysięcy ludzi. W dużej imprezie piłkarskiej jest absolutnym debiutantem. - Islandia jest największym objawieniem mistrzostw, a mam na myśli możliwości selekcyjne. Tak naprawdę reprezentacja Lublina powinna mieć podobną wartość, a okazuje się, że Islandia jest w stanie wygenerować zespół na ćwierćfinał mistrzostw Europy - mówi Adam Godlewski, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Piłka Nożna".

- Dobrym krokiem było zatrudnienie w roli selekcjonera Larsa Lagerbaecka. Na pewno nauczył Islandczyków jak profesjonalnie podejść do piłki - ocenia natomiast Piotr Giedyk z Iceland News Polska, prowadzący fanpage „Piłkarska Islandia”.

Podopieczni szwedzkiego trenera w fazie grupowej zremisowali z Portugalią i Węgrami oraz pokonali Austrię. W 1/8 finału wyeliminowali faworyzowanych Anglików. W ćwierćfinale zmierzą się natomiast z jednym z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju.

- W starciu z Francją Islandczycy na zwycięstwo mają 20 procent szans. Oni grają prostą piłkę, opartą przede wszystkim na radości, natomiast brakuje umiejętności piłkarskich - uważa Godlewski.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału o islandzkiej piłce nożnej.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

bor, PR3

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak