Nieprzeciętni

Nieprzeciętni 2017 - wyjątkowy plebiscyt Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 08:00
22 czerwca w studiu radiowej Czwórki ogłoszono wyniki plebiscytu Nieprzeciętni 2017. Tegorocznym laureatem został Mateusz Zaremba z Serocka, 19-letni konstruktor rakiet, cewek Tesli i robotów minisumo. Galę finałową uświetniła swoim występem jedna z jurorek plebiscytu, Marika Marta Kosakowska.
Audio
  • Gala Nieprzeciętni 2017 - wyjątkowe wydarzenie (Nieprzeciętni 2017/Czwórka)
  • Gala Nieprzeciętni 2017. Koncert Mariki Marty Kosakowskiej (Nieprzeciętni 2017/Czwórka)
  • Sandra Staletowicz-Jaworucka, zwyciężczyni 2. edycji Plebiscytu "Nieprzeciętni" wspomina swój udział w tym wydarzeniu (Dajesz radę/Czwórka)
  • Michał Misiorek, Nieprzeciętny 2006 - jak ten tytuł zmienił jego życie? (Dajesz radę/Czwórka)
  • Kuba Jankowski - pierwszy Nieprzeciętny. Raper, aktor i lokalny patriota o swojej historii w Plebiscycie (Dajesz radę/Czwórka)
  • Mateusz Komorowski, zwycięzca Nieprzeciętnych 2008 i prezes Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego, o tym jak Czwórkowy Plebiscyt zmienił jego życie (Dajesz radę/Czwórka)
Galę finałową plebiscytu Nieprzeciętni 2017 poprowadzili Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz
Galę finałową plebiscytu Nieprzeciętni 2017 poprowadzili Kasia Dydo i Kuba MarcinowiczFoto: Czwórka
nieprzeciętni 1200 screen.jpg
Zobacz więcej - Nieprzeciętni 2017

W tym roku radiowa Czwórka powróciła do tradycji zapoczątkowanej w Polskim Radiu BIS, ogłaszając plebiscyt Nieprzeciętni 2017. Od 21 marca poszukiwaliśmy ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem "wyjątkowych". Akcję adresowano do osób między 18. a 35. rokiem życia. Słuchacze zgłaszali swoich kandydatów spośród rodziny, znajomych czy współpracowników.

Jury w składzie: Antoniusz Dietzius - Nieprzeciętny 2004, czyli zwycięzca pierwszego plebiscytu, Roma Gąsiorowska, Marika Marta Kosakowska, Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Majewski, Jan Mela, Łukasz Jakóbiak, Piotr Więcławski Vienio i Hanna Dołęgowska, wyłoniło 10 finalistów z całej Polski. Wśród nich znaleźli się inżynierowie, eksperymentatorzy, artyści, podróżnicy, aktywiści niosący pomoc potrzebującym, ludzie kultury, na których słuchacze oddawali głosy na stronie Czwórki. - Bardzo cieszę się, że Czwórka wróciła do plebiscytu Nieprzeciętni. To niezwykły zaszczyt i fascynująca przygoda, przeczytać tak wiele zgłoszeń ludzi, którym po prostu się chce - mówiła podczas gali szefowa Czwórki i przewodnicząca kapituły, Hanna Dołęgowska. - Mieliśmy ogromną przyjemność i nieprzeciętną pracę wybrania tej dziesiątki. Cieszę się, że to słuchacze Czwórki mogli zdecydować, kto zostanie Nieprzeciętnym 2017.

W studiu Czwórki podczas uroczystej gali kończącej plebiscyt ogłoszono wyniki. Laureatem został 19-letni Mateusz Zaremba, autor pierwszej crowdfundingowej misji balonowej w stratosferę, konstruktor robotów minisumo, czy satelity Lem, która trafiła na wystawę w ONZ w Wiedniu oraz jeden z dwóch Polaków studiujących elitarny kierunek Aerospace na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Jego motto to: "wystarczy tylko chcieć".

Galę Nieprzeciętni 2017 uświetnił koncert Mariki Marty Kosakowskiej. Całość uroczystości transmitowano na antenie Czwórki, a zapis gali i koncertu są dostępne na stronie www.czworka.online.

Więcej informacji na temat plebiscytu, regulamin akcji oraz sylwetki finalistów dostępne są także na stronie Nieprzeciętni 2017 <<<


Nieprzeciętni 2017 - logo plebiscytu/Czwórka Nieprzeciętni 2017 - logo plebiscytu/Czwórka

***

kd/jsz/kul/gs

Przypominamy sylwetki kandydatów, biorących udział w Czwórkowym Plebiscycie Nieprzeciętni 2017:Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak