X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Stylizacje i badania terenowe. Muzyka ludowa w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:47
Jak przypominała Maria Baliszewska, już na antenie Warszawy II pojawiała się muzyka ludowa. Ale nie była to twórczość oryginalna. - Był trend, by nadawać muzykę opracowaną - mówiła dziennikarka Dwójki.
Audio
  • Muzyka ludowa w Dwójce. Rozmowa z Marią Baliszewską (Dwójka, 2012 r.)
Płyta PR Muzyka źródeł: Dynastia Sowów z Piątkowej zawiera radiowe nagrania muzyków z tytułowego rodu z lat 70. minionego wieku. Nagrania kapeli z Piątkowej pojawiły się w Dwójce już pod koniec lat 60. XX w.
Płyta PR "Muzyka źródeł": "Dynastia Sowów z Piątkowej" zawiera radiowe nagrania muzyków z tytułowego rodu z lat 70. minionego wieku. Nagrania kapeli z Piątkowej pojawiły się w Dwójce już pod koniec lat 60. XX w. Foto: Grzegorz Śledź/PR2

- Choć Polskie Radio brało po wojnie udział w akcji zbierania folkloru, to jednak te nagrania nie pozostały w radiu. Uważano wówczas, ze ta muzyka nie nadaje się na antenę, stąd przez wiele lat panowały na antenie te stylizowane zespoły - opowiadała Maria Baliszewska.

***

Kiedy w Programie 2 PR pojawiła się autentyczna muzyka ludowa? Jakie były to audycje i – jacy wykonawcy? Jak słuchacze reagowali na ten rodzaj muzycznej twórczości? W rozmowie nie zabrakło również wspomnień, także tych anegdotycznych, z nagrań terenowych.

***
Prowadzi: Justyna Piernik

Gość: Maria Baliszewska (dziennikarka radiowej Dwójki)

Data emisji: 27.02.2012

Zobacz więcej na temat: folk Maria Baliszewska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak