82 lata Dwójki

Złoty Mikrofon dla Magdaleny Łoś-Komarnickiej

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 20:00
Wśród tegorocznych zdobywców prestiżowej nagrody Polskiego Radia znalazła się dziennikarka muzyczna Dwójki.
Audio
  • Rozmowa z Magdaleną Łoś, laureatką Złotego Mikrofonu (Poranek Dwójki)
  • - Tę nagrodę traktuję jako wyraz uznania i utwierdzenia mnie w tej drodze, którą wybrałam wiele lat temu – mówiła Magdalena Łoś-Komarnicka, odbierając Złoty Mikrofon (IAR)
  • O Magdalenie Łoś-Komarnickiej mówią Ewa Obniska, Marcin Majchrowski, Adam Suprynowicz oraz Elżbieta Markowska (Poranek Dwójka)
  • Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala wręczając Honorowy Złoty Mikrofon podkreślił, że dla niego osobiście ze wszystkich ludzi mieszkających w Krakowie, Leszek Długosz jest najważniejszy (IAR)
  • Maciej Kubera powiedział, że znalezienie się w gronie nagrodzonych jest dla niego zaszczytem (IAR)
  • Hanna Dołęgowska mówiła, że nagroda jest dla niej nie tylko wyróżnieniem, ale też zobowiązaniem (IAR)
  • Leszek Długosz po odebraniu nagrody powiedział, że radio jest tym medium, w którym jako artysta może wypowiedzieć się najpełniej (IAR)
  • Małgorzata Raducha nagrodę zadedykowała swoim rodzicom, którzy, jak wskazała, zarazili ją pasją do radia (IAR)
Magdalena Łoś-Komarnicka podczas Gali Złotych Mikrofonów w Studiu PR im. W. Lutosławskiego, 29.11.2017
Magdalena Łoś-Komarnicka podczas Gali Złotych Mikrofonów w Studiu PR im. W. Lutosławskiego, 29.11.2017Foto: Wojciech Kusiński/PR

Magdalenę Łoś-Komarnicką wyróżniono za "pasjonujące opowiadanie o muzyce dawnej i odnajdywanie dla niej współczesnego kontekstu. Za ujmującą osobowość, radiową wszechstronność i gotowość koleżeńskiej pomocy w radiowym drugim planie".

- Tę nagrodę traktuję jako wyraz uznania i utwierdzenia mnie w tej drodze, którą wybrałam wiele lat temu – mówiła Magdalena Łoś-Komarnicka, odbierając Złoty Mikrofon. - Warto być wiernym sobie i robić to, w co się wierzy i co się kocha. Ten Mikrofon dedykuję kolegom, którzy myślą podobnie. Dwójkowym pasjonatom i Dwójkowym specjalistom. Warto mieć swoją dziedzinę, którą się kocha – podkreślała dziennikarka. 

Tegorocznymi laureatami najważniejszych nagród dla twórców Polskiego Radia zostali także Hanna Dołęgowska, Maciej Kubera, Małgorzata Maliborska-Prażmowska i Małgorzata Raducha. Honorowy Złoty Mikrofon wręczono Leszkowi Długoszowi.


Płyt Tryb Dw - 05-03-2013---07_resize.jpg
"Mam szczęście do spotykania niezwykłych ludzi"

Hanna Dołęgowska dyrektor - redaktor naczelna Programu Internetowego i Cyfrowego DAB+ "Czwórka" - otrzymała Złoty Mikrofon za "otwartość na młodych słuchaczy, determinację, pomysłowość i niekonwencjonalne popularyzowanie sportu jako sposobu na życie". Małgorzata Raducha z Programu 1 została nagrodzona za "umiejętność nawiązywania kontaktu ze słuchaczami, opowiadanie o rzeczach zwykłych i niezwykłych w sposób pełen kultury i emocji".


Nuty 1200.jpg
"Między dźwiękami". Posłuchaj audycji Magdaleny Łoś i Ewy Obniskiej

Małgorzatę Maliborską-Prażmowską radiowej Trójki uhonorowano za "stworzenie serwisów informacyjnych o szczególnym, właściwym Trójce charakterze. Za słowa, które zawsze oddają istotę rzeczy". Maciej Kubera z Teatru Polskiego Radia odebrał Złoty Mikrofon za "muzyczność w słowie, za słowo w muzyce, pryncypialność i kompetencje reżysera dźwięku w Teatrze Polskiego Radia".


Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon, którego laureatem został Leszek Długosz za "obecność na antenach Polskiego Radia, dzięki której realizowana jest prawdziwa misja publicznego nadawcy a także za wybitne osiągnięcia artystyczne i konsekwentne występowanie w obronie wartości".

Dwójka_muzyka_ilustracyjne.jpg
80-lecie Dwójki. Zobacz stronę specjalną

Nagrody laureatom wręczyli Prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala oraz przedstawiciele Kapituły Złotego Mikrofonu Anna Stempniak-Juśkiewicz oraz Andrzej Brzoska. Uroczystość w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego poprowadzili Sława Bieńczycka z Programu 1 i Michał Olszański z Trójki.

Podczas uroczystości wystąpiła Warszawska Orkiestra Sentymentalna.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak