Polskie Radio
Section05
Magdalena Łoś

Lilianna Stawarz: utwory Geminianiego są bliskie mojemu sercu

- Od VII Concerto zaczynają się bardzo przyjemne impresje na temat Corellego. Pojawia się ręka mistrza, która wprowadza nowe kontrapunkty, nowe linie melodyczne, które mamy już zasłuchane i zapamiętane z Corellego. Ten Corelli u Geminianiego jest bardzo słodki - mówiła w Dwójce klawesynistka Lilianna Stawarz, która wraz z Royal Baroque Ensemble wykona dzieła włoskiego kompozytora barokowego na festiwalu Actus Humanus.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Actus Humanus Lilianna Stawarz muzyka klasyczna Magdalena Łoś

Actus Humanus: Arte Dei Suonatori. Oglądaj wideo z koncertu

Orkiestrową feerią barw zachwyca nas oboistka Magdalena Karolak, klawesynista Marcin Świątkiewicz i flecistka Jana Semerádová oraz Arte Dei Suonatori w koncertach Carla Philippa Emanuela Bacha. Zapraszamy do obejrzenia wideo z niedzielnego koncertu festiwalu Actus Humanus. Koncerty festiwalowe do wysłuchania codziennie na antenie Programu 2 oraz do obejrzenia na dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  koncert Actus Humanus Magdalena Łoś Dwójka

Matthias Goerne: Beethoven był absolutnym geniuszem

- Każdy jego utwór to arcydzieło: kwartety smyczkowe, jedyna opera, sonaty fortepianowe, msze, symfonie. Ale co do pieśni pojawiają się wątpliwości, czy rzeczywiście są dobre i jak to możliwe, że geniusz nie odniósł sukcesu w tym jednym gatunku. Tymczasem ja jestem pewny, że Beethoven nie zawiódł nas także jako autor pieśni - mówił w Dwójce znakomity niemiecki baryton.
Zobacz więcej na temat:  Jan Lisiecki Ludwig van Beethoven muzyka klasyczna Festiwal Chopinowski Dwójka Magdalena Łoś