X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

"Błękitna sztafeta". Tak Dwójka uczyła i bawiła młodzież

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:23
Wśród ofert Warszawy II, a później Programu 2, nie brakowało audycji młodzieżowych, które miały zagospodarować czas po szkole. Jedną z nich była "Błękitna sztafeta".
Audio
  • Maria Szul i Henryk Sytner wspominają program "Błękitna Sztafeta"
Błękitna sztafeta była przez pewien czas elementem szkolnych apeli
"Błękitna sztafeta" była przez pewien czas elementem szkolnych apeliFoto: PAP/Zbigniew Wdowiński

Jak wyjaśnia Henryk Sytner, który był jednym z autorów audycji, przez długi czas "Błękitna sztafeta" emitowana była nie tylko po południu, ale też przed godziną 8.00, dlatego była elementem szkolnych apeli. 

Sytner wspomina w rozmowie z Marią Szul, że przez lata forma programu ewoluowała. Nagrania z lat 50. budzą lekki uśmiech, ponieważ ówczesne radiowe reportaże brzmią zupełnie inaczej, niż moglibyśmy sobie dziś wyobrażać. - To były inne czasy, inaczej traktowano różne formy radiowe - mówi Henryk Sytner.

Jak zaznacza, w "Błękitnej sztafecie" z czasem pojawiały się radiowe nowinki, takie jak konkursy dla słuchaczy albo łączenia na żywo z wielu zakątków Polski.

Do redakcji audycji trafiało zawsze mnóstwo listów od słuchaczy, a wizyta dziennikarzy programu w mniejszych miejscowościach spotykała się z entuzjastyczną reakcją dzieci.

W rozmowie przypomniano fragmenty "Błękitnej sztafety" z różnych dekad, które wiele mówią o historii i ewolucji programów radiowych. Zapraszamy na tę pełną uroku podróż w przeszłość.

bk


Zobacz więcej na temat: dzieci Henryk Sytner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak