82 lata Dwójki

"Błękitna sztafeta". Tak Dwójka uczyła i bawiła młodzież

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:23
Wśród ofert Warszawy II, a później Programu 2, nie brakowało audycji młodzieżowych, które miały zagospodarować czas po szkole. Jedną z nich była "Błękitna sztafeta".
Audio
  • Maria Szul i Henryk Sytner wspominają program "Błękitna Sztafeta"
Błękitna sztafeta była przez pewien czas elementem szkolnych apeli
"Błękitna sztafeta" była przez pewien czas elementem szkolnych apeliFoto: PAP/Zbigniew Wdowiński

Jak wyjaśnia Henryk Sytner, który był jednym z autorów audycji, przez długi czas "Błękitna sztafeta" emitowana była nie tylko po południu, ale też przed godziną 8.00, dlatego była elementem szkolnych apeli. 

Sytner wspomina w rozmowie z Marią Szul, że przez lata forma programu ewoluowała. Nagrania z lat 50. budzą lekki uśmiech, ponieważ ówczesne radiowe reportaże brzmią zupełnie inaczej, niż moglibyśmy sobie dziś wyobrażać. - To były inne czasy, inaczej traktowano różne formy radiowe - mówi Henryk Sytner.

Jak zaznacza, w "Błękitnej sztafecie" z czasem pojawiały się radiowe nowinki, takie jak konkursy dla słuchaczy albo łączenia na żywo z wielu zakątków Polski.

Do redakcji audycji trafiało zawsze mnóstwo listów od słuchaczy, a wizyta dziennikarzy programu w mniejszych miejscowościach spotykała się z entuzjastyczną reakcją dzieci.

W rozmowie przypomniano fragmenty "Błękitnej sztafety" z różnych dekad, które wiele mówią o historii i ewolucji programów radiowych. Zapraszamy na tę pełną uroku podróż w przeszłość.

bk


Zobacz więcej na temat: dzieci Henryk Sytner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak