X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

Rejs
niepodległości

"Dar Młodzieży" wypłynął z Gdyni w rejs dookoła świata dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Fregata w 11 miesięcy opłynie świat, zawita do 22 portów, w tym do Panamy, gdzie weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

W drodze

Niepodległa 2018Rejs Niepodległości
Section01

Rejs Niepodległości: piękne słowa kapitana żeglugi wielkiej

Możecie się różnić, ale na statku jesteście razem, w ojczyźnie jesteśmy wszyscy razem. Kochajmy się i szanujmy. Pięknej szczęśliwej podróży - mówił podczas inauguracji Rejsu Niepodległości emerytowany kapitan żeglugi morskiej Zbigniew Sulatycki. Tak wyglądało pożegnanie Daru Młodzieży, który wyruszył w Rejs Niepodległości dookoła świata.

więcej

Dziennik pokładowy

volume_up
Rodziny uczestników
Obierają ziemniaki, malują pokład, uczą się sztuki żeglowania. To uczestnicy Rejsu Niepodległości, którzy dziś rano ze Szczecina wypłynęli do niemieckiego portu Bremerhaven. Laureatów konkursu ministerialnego i studentów Akademii Morskiej w Gdyni żegnały rodziny, które nie potrafiły ukryć wzruszenia. (PR, 15.06.2018)
00:00
04:10
volume_up
Kobiecość na statku
Mówi się o tym, że na morzu nie ma płci. Marynarz to marynarz, a żeglarz to żeglarz. O tym, czy na statku jest miejsce na kobiecość, z żeńską załogą Daru Młodzieży porozmawiała Agnieszka Szwajgier, która przez dwa tygodnie płynęła białą fregatą. (PR, 19.06.2018)
00:00
04:05
volume_up
Choroba morska
Dar Młodzieży opuścił niemiecki port Bremerhaven. Zaraz po wyjściu w morze na pokładzie rozpoczęły się przygotowania do sztormu, który nadciągnął po południu. Fale, które bujały statkiem, miały około pięciu metrów. Część załogi dopadła choroba morska. (PR, 21.06.2018)
00:00
05:58
volume_up
Sztorm
W drodze z niemieckiego portu Bremerhaven do Francji uczestnicy Rejsu Niepodległości przeżyli sztorm. Dla niektórych był to pierwszy raz. Fale dochodziły do pięciu metrów, a wiatr wiał z siłą 9 w skali Beauforta. Na pokładzie rozciągnięte zostały sztorm-liny, krzesła w jadalni poprzyczepiano do podłogi, a uczestnicy zostali poproszeni o schowanie wartościowych rzeczy w bezpieczne miejsca. (PR, 22.06.2018)
00:00
03:41
volume_up
Co czytają uczestnicy rejsu?
Dar Młodzieży kontynuuje podróż dookoła świata. W nocy wpłynął na Zatokę Biskajską. Żaglowiec płynie z prędkością trzech węzłów na żaglach, daleko od lądu - stąd załoga od kilku dni nie ma Internetu. A kiedy łącze zostaje przerwane, nadchodzi czas na… czytanie książek. (PR, 25.06.2018)
00:00
02:25
volume_up
Przesądy morskie
Wyrzucanie butów za burtę, gotowanie flaków podczas sztormu czy wypłynięcie z portu w piątek – tego stanowczo nie należy robić, jeśli nie chce się rozgniewać Neptuna. Przesądy morskie dla wielu marynarzy to wciąż rzecz święta – uczula Marek Szcześniak, szef kuchni Daru Młodzieży. (PR, 26.06.2018)
00:00
05:34
volume_up
Tydzień bez internetu
Kiedy jest w pobliżu wszystko jest dobrze. Jesteśmy szczęśliwi, rozmawiamy do woli, korzystamy z sieci. Gorzej, kiedy Internet znika, bo... na przykład płynie się statkiem, po morzu, z daleka od lądu. Uczestnicy rejsu dookoła świata płynący na Darze Młodzieży dziś rano zacumowali we francuskim Bordeaux.(PR, 27.06.2018)
00:00
01:35
volume_up
Powroty na ląd
Sześć miesięcy - tyle maksymalnie marynarz może przebywać na morzu, później musi zrobić przerwę. Dlatego na Darze Młodzieży załoga schodzi na ląd, aby po kilku tygodniach znów wrócić na statek. Z jakimi emocjami wiąże się powrót do domu – opowiadają członkowie załogi Daru Młodzieży i uczestnicy Rejsu Niepodległości. (PR, 29.06.2018)
00:00
03:25
więcej
Section05
Section012