X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Bitwa o Monte Cassino" Melchior Wańkowicz

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 09:30
Ani wcześniej ani później nie pojawił się w naszej literaturze reportaż o podobnym ciężarze gatunkowym.    
Audio
Bitwa o Monte Cassino Melchior Wańkowicz
"Bitwa o Monte Cassino" Melchior WańkowiczFoto: materiały promocyjne

Monumentalny, trzytomowy reportaż o najważniejszej bitwie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, powszechnie nazywanych Armią Andersa. Najpopularniejsza książka w dorobku Melchiora Wańkowicza, który w momencie jej publikacji uważany był za kogoś w rodzaju klasyka. Miał już na swoim koncie dzieła wybitne takie jak np. "Na tropach Smętka" czy "Sztafeta". Pod Monte Casino pojechał niejako na własną rękę, nie miał oficjalnego statusu korespondenta, a jednak często zapuszczał się wręcz na linię frontu. Dlatego książka ma walor dokumentu spisanego na gorąco. Wańkowicz odbył kilkaset rozmów z uczestnikami bitwy, dotarł wszędzie, gdzie to tylko możliwe, co widać na licznych zdjęciach. Dzięki temu powstała książka pełna szczegółów, opowiadająca o heroizmie polskich żołnierzy w sposób zupełnie pozbawiony patosu, a przez to niesłychanie wiarygodnie. Ani wcześniej ani później nie pojawił się w naszej literaturze reportaż o podobnym ciężarze gatunkowym.