X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Szkice piórkiem" Andrzej Bobkowski

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 18:30
Obszerny dziennik, obejmujący czteroletni okres okupacji Francji, ukazał się dopiero w roku 1957 nakładem paryskiej "Kultury".
Audio
Szkice piórkiem Andrzej Bobkowski
"Szkice piórkiem" Andrzej BobkowskiFoto: mat. prasowe

Czytelnicy w kraju musieli na niego czekać jeszcze ponad 30 lat, do upadku komunizmu. W dziennikach Bobkowskiego są dziesiątki wątków. Trzy wydają się jednak najważniejsze: wadzenie się z polskością, pochwała indywidualizmu i kryzys Europy. Pisarz uważał, że faszyzm i komunizm to objawy głębokiej choroby świata zachodniego, który zatracił jakiekolwiek wartości. Jako człowiek niechętny zbiorowym uniesieniom dystansował się też od tradycyjnego patriotyzmu, choć brak pomocy aliantów dla Powstania Warszawskiego uważał za haniebny. Ale przede wszystkim "Szkice piórkiem" to wielka pochwała jednostkowego doświadczenia. "Nie wierzę w żaden ustrój, wszystkie ideologie mam gdzieś i systemami w odniesieniu do człowieka pogardzam" - pisał Bobkowski. "Byłbym raczej skłonny odpowiedzieć, że wierzę w każdy ustrój, ideologię czy system, w którym jest n a p r a w d ę  mowa o człowieku.”

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak