X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Czarny potok" Leopold Buczkowski

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:45
Powieść, która podzieliła krytyków i czytelników. Jedni obserwatorzy zarzucali jej nadmiar zabiegów formalnych, narracyjny chaos i zapożyczenia z Faulknera, inni uznali za dzieło wybitne.
Audio
Czarny potok Leopold Buczkowski
"Czarny potok" Leopold BuczkowskiFoto: mat. prasowe

Historia literatury przyznała rację tym drugim. W "Czarnym potoku", który został opublikowany w roku 1954, Leopold Buczkowski opisał swoje doświadczenia wojenne z Podola. Powieść opowiada o losach oddziału partyzanckiego na przestrzeni kilku miesięcy roku 1943, kiedy Polacy muszą stawiać czoło nie tylko okupacyjnym wojskom niemieckim, ale też ukraińskim nacjonalistom. Problem z odbiorem książki polega na jej skomplikowanej strukturze narracyjnej i zaburzeniach w chronologii. W zamyśle autora miało to bowiem oddać wojenny chaos, wszechobecną przemoc i śmiertelne zagrożenie. Czasem trudno stwierdzić, kto i do kogo mówi oraz kiedy miały miejsce opisywane wydarzenia. Jednak obrazy wojny odmalowane przez Buczkowskiego są niesłychanie sugestywne i na długo zostają czytelnikowi w pamięci.  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak