X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Noce i dnie" Maria Dąbrowska

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 16:45
To szlachecka epopeja, która zaczyna się tam gdzie kończy "Pan Tadeusz". Dziś, dzięki nominowanej do Oscara ekranizacji, jej bohaterowie mają dla nas twarze Jadwigi Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego. Film był wielkim sukcesem, ale powieść jeszcze większym.
Audio
Noce i dnie Maria Dąbrowska
"Noce i dnie" Maria DąbrowskaFoto: mat. prasowe

Już w latach 1931-1934, kiedy ukazywały się kolejne tomy, przyjmowano je entuzjastycznie. Publiczność z niecierpliwością oczekiwała wielkiej sagi, obejmującej okres od powstania styczniowego do wybuchu pierwszej wojny. Pamięć tamtych wydarzeń była wtedy jeszcze żywa. Dlatego opowieść o dworku szlacheckim w Sarbinowie i zamieszkującej go rodzinie Niechciców zachwyciła czytelników kolorytem, trafnością obyczajowych obserwacji i, nade wszystko, wspaniałym portretem miłości Bogumiła i Barbary. Uczucia, z którego istnienia ona nie zdawała sobie sprawy, cały czas żyjąc młodzieńczą fascynacją. Zawdzięczamy temu jednak najwspanialszy literacki portret polskiej sekutnicy. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak