X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Ślub" Witold Gombrowicz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 15:00
Najpopularniejszy i - zdaniem wielu historyków literatury - najwybitniejszy dramat Gombrowicza podejmuje wątki znane z jego prozy.
Audio
Ślub Witold Gombrowicz
"Ślub" Witold GombrowiczFoto: mat. prasowe

Henryk i jego przyjaciel Władzio z linii frontu we Francji zostają przeniesieni do rodzinnego dworu, który zamienił się w karczmę. Ukochana bohatera jest tam dziewką, a ojciec szynkarzem. Z jego pomocą Henrykowi udaje się wygrać walkę z Pijakami i przywrócić godność wybrance serca. Ale w końcu Henryk buntuje się przeciw rodzinie, zrywa ślub, wprowadza dyktaturę, a przyjaciela doprowadza do samobójstwa. Forma polskości, starcie młodości ze zastałymi formami, autentyzmu ze sztucznością – to najważniejsze zagadnienia podejmowane w tekście przez Gombrowicza. Od 1960 roku, kiedy miała miejsce polska prapremiera sztuki, "Ślub" niemal cały czas jest w repertuarze naszych teatrów. Reżyserowali go najwybitniejsi twórcy: Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Jerzy Grzegorzewski, a całkiem niedawno na deski Narodowego dramat Gombrowicza przeniósł wielki litewski reżyser Edmundas Nekroszius.  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak