X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Kartoteka" Tadeusz Różewicz

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 12:20
Jedna z najważniejszych polskich sztuk XX wieku swoją premierę miała w 1960 roku.
Audio
Kartoteka Tadeusz Różewicz
"Kartoteka" Tadeusz RóżewiczFoto: materiały promocyjne

Od tego czasu wystawiano ją kilkaset razy w kraju i za granicą. Bo choć główną osoba dramatu jest Bohater, były partyzant z polską biografią, to jego sytuacja jest uniwersalna. Znajduje się gdzieś pomiędzy jawą i snem, życiem a śmiercią, we własnym łóżku, gdzie nawiedzają go postaci z przeszłości. Pojawiają się rodzice, przyjaciele z dzieciństwa, dawna miłość i koledzy  z pracy. Wszystkie zdarzenia są prawdopodobne, ale złożone razem, stają się kompletnie absurdalne. Nic tu nie jest pewne. Ani to czy Bohater ma lat 7 czy 40, ani jego tożsamość. To wojna zniszczyła dawny porządek i wartości, ale nic nie udało się na jej gruzach zbudować. "Kartoteka" to kawał historii powojennego polskiego teatru. Sztukę inscenizowali najwybitniejsi polscy reżyserzy, m.in. Konrad Swinarski, Krzysztof Kieślowski i Kazimierze Kutz, a w bohatera wcielali się Tadeusz Łomnicki, Gustaw Holubek i Zbigniew Zamachowski.