X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Inny świat" Gustaw Herling-Grudziński

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 13:15
Sześć lat po zakończeniu wojny Gustaw Herling-Grudziński wydaje swoje wspomnienia po angielsku w Londynie. To pierwsze w historii takie świadectwo ofiary sowieckiego totalitaryzmu.   
Audio
Inny świat Gustaw Herling-Grudziński
"Inny świat" Gustaw Herling-GrudzińskiFoto: mat. prasowe

W roku 1940 przy próbie przekroczenia granicy z Litwą pisarz zostaje wydany przez przemytników rosyjskiej bezpiece. Najpierw jest przerzucany z więzienia do więzienia, a potem zostaje skazany na pięć lat pobytu w łagrze pod kołem podbiegunowym. Tam, jak wszyscy, zmuszany jest do niewolniczej pracy, cierpi z powodu głodu i zimna, ale też uważnie obserwuje obozową rzeczywistość. Stara się poznać i zrozumieć rosyjskich współwięźniów, ale także uczestników aparatu represji. Ich też, w jakimś sensie, uważa za ofiary. W styczniu 1942 roku nie mogąc uzyskać zwolnienia, które mu się z racji amnestii należało, podejmuje dramatyczną głodówkę. Sowiecka administracja nie wiedząc, jak poradzić sobie z podobnym protestem, pozwala mu zgłosić się do punktu werbunkowego Armii Andersa. Sześć lat po zakończeniu wojny Gustaw Herling-Grudziński wydaje swoje wspomnienia po angielsku w Londynie. To pierwsze w historii takie świadectwo ofiary sowieckiego totalitaryzmu.   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak