X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Cesarz" Ryszard Kapuściński

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 11:30
"Cesarz" pokazuje mechanizmy uniwersalne. Władza dyktatorska pozbawiona kontroli degeneruje się i jest skazana na upadek.
Audio
Cesarz Ryszard Kapuściński
"Cesarz" Ryszard KapuścińskiFoto: mat. prasowe

To bodaj największy międzynarodowy sukces w historii polskiego reportażu. Książka Ryszarda Kapuścińskiego, wydana w roku 1978, miała do dziś kilkadziesiąt przekładów i była bestsellerem w wielu krajach. Zasłużenie. Nie chodzi tylko o to, że polski autor był na miejscu jako pierwszy. Ani nawet o to, że jako jedyny odbył serię kilkudziesięciu rozmów z ludźmi z otoczenia obalonego cesarza Hajle Selasje. Rzecz w tym, że Kapuścińskiemu udało się tu pokazać coś więcej niż biedną Etiopię i rządzący nią skorumpowany reżim. "Cesarz" pokazuje mechanizmy uniwersalne. Władza dyktatorska pozbawiona kontroli degeneruje się i jest skazana na upadek. Po lekturze książki Kapuścińskiego w pamięci zostają, wspaniale zaobserwowane, detale. Takie jak sceny z pieskiem władcy obsikującym nogi ważnym osobistościom, a dygnitarze godzą się na to bez słowa sprzeciwu. "Cesarz" jest wciąż książką popularną i kontrowersyjną. Wciąż powraca pytanie, co w tej książce jest faktem, a co dziełem wyobraźni autora.