X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Cantus" Jan Polkowski

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 13:00
Tym tomem autor wrócił do literatury po niemal 20 latach przerwy, w 2009 roku. Jan Polkowski był w polskiej poezji przypadkiem wyjątkowym, bo jako 20-kilkulatek zadebiutował w obiegu podziemnym. Był też zaangażowany w antykomunistyczną opozycję, jednak kiedy nadeszła wolność, praktycznie wycofał się z pisania.
Audio
Cantus Jan Polkowski
"Cantus" Jan PolkowskiFoto: materiały promocyjne

"Cantus" był jego powrotem, który wielu obserwatorów zachwycił. Polkowski wrócił jako zupełnie inny poeta. Wcześniej zajmowały go sprawy wspólne, w "Cantusie" skupia się na swoim doświadczeniu, również tym historycznym. "Umarł diabelski wiek. Nie będzie zadośćuczynienia." – pisze w "Podróży do Święcian" i puentuje – "Żaden alfabet nie ma w sobie dość sił by przebaczać". Świat nie jest przyjaznym miejscem, harmonia w ludzkim życiu nie istnieje, chyba że w dzieciństwie. Później jesteśmy zdani na łaskę przemijania i historii, a pocieszenie ze strony religii wcale nie jest łatwe. Nie jest to może wizja bardzo optymistyczna, ale Polkowski przynajmniej nie odbiera nam nadziei.